SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Orlen Wisła Płock nie postawiła się słynnej Barcelonie

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Orlen Wisła Płock nie postawiła się słynnej Barcelonie

25.09.2016, godz. 20:48
Adam Wiśniewski, Orlen Wisła Płock
foto: EAST NEWS

W swoim pierwszym meczu rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w sezonie 2016/2017 Orlen Wisła Płock przegrała na swoim terenie ze słynną Barceloną. "Nafciarze" nieźle zaczęli i nawet prowadzili po pierwszej połowie, ale ostatecznie okazali się słabsi i polegli 23:28.

W poprzednim sezonie szczypiorniści Orlen Wisły odpadli w 1/6 finału Ligi Mistrzów, a to było za mało jak na apetyty "Nafciarzy". Dlatego też to nowych rozgrywek podchodzili pełni nadziei i zmotywowani do zwycięstwa ze słynniejszym i bardziej utytułowanym przeciwnikiem. I początek meczu był dla nich idealny. Grali świetnie, nie pozwalali na wiele rywalom, którzy rozbijali swoje ataki o twardą obronę płocczan.

Mogło być pięknie, ale pod koniec pierwszej połowy gospodarzom przydarzyła się chwila przestoju. Barcelona zdołała zmniejszyć stratę do jednego gola, a po przerwie wyszli na parkiet zupełnie odmienieni. Coraz bardziej przejmowali inicjatywę i grali skuteczniej od Orlen Wisły, bo zdobyli aż 17 bramek w porównaniu do zaledwie 11 rzuconych przez płocczan. W efekcie tego goście ostatecznie okazali się górą i wygrali cały mecz 28:23.

Orlen Wisła Płock - FC Barcelona 23:28 (12:11)

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: