Liga Mistrzów: Vive Kielce wraca z Montpellier z zaliczką

2015-03-15 20:23

Cenna zaliczka mistrza Polski! Vive Kielce pokonało na wyjeździe francuskie Montpellier Agglomeration HB 29:25. Rewanż pod Łysicą, ale awans z 1/8 finału wydaje się być formalnością.

Przed meczem Vive było stawiane w roli faworyta, ale gospodarze to przecież lider francuskiej ekstraklasy.

W 13. minucie prowadzenie Vive dał Hiszpan Julen Aguinagalde - na 5:4 - i od tego momentu przewaga poslkiej drużyny stopniowo zaczęła rosnąć.

Wisła - Vardar: W rewanżu będą się działy rzeczy dziwniejsze niż w Katarze [WIDEO]

Do przerwy było 16:13. W drugiej połowie ambitni gospodarze zbliżyli się na jedną bramkę (24:25), ale na więcej już nie było ich stać. 29:25 to świetna zaliczka przed rewanżem.

W jeszcze lepszych humorach do rewanżu przystąpią szczypiorniści Wisły Płock, którzy w pierwszym meczu 1/8 finału pokonali u siebie faworyzowany Vardar Skopje 32:26.

Montpellier Agglomeration HB - Vive Tauron Kielce 25:29 (13:16)

Montpellier: Mesnard, Sieffert, Bellahcene - Borges, Dolenec, Fabregas, Gutfreund, Kavticnik 8/3, Mackovsek 4, Saidani, Simonet 6, Tej 3, Faustin, Gaber 1, Gajic 3,Guigou

Vive: Szmal, Sego - Grabarczyk, Jurecki 5, Tkaczyk, Reichmann 2, Chrapkowski, Aguinagalde 4, Bielecki 6, Jachlewski 2, Strlek 1, Buntić 4, Musa, Zorman 2, Rosiński 1, Cupić 2