SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna ME piłkarek ręcznych: Leszek Krowicki powołał kadrę na Euro

ME piłkarek ręcznych: Leszek Krowicki powołał kadrę na Euro

28.11.2016, godz. 14:39
Alina Wojtas
foto: x-news

Leszek Krowicki podał nazwiska szesnastu szczypiornistek, które w grudniu powalczą na ME w piłce ręcznej kobiet. W Szwecji nie zobaczymy niestety jednej z najlepszych naszych zawodniczek. Karolina Kudłacz-Gloc nie doszła do pełnej sprawności po kontuzji i na czempionat nie pojedzie.

Pierwszy mecz na ME w piłce ręcznej kobiet biało-czerwone rozegrają już 4 grudnia. Na początek turnieju podopieczne Leszka Krowickiego zmierzą się z Francją. Dwa dni później sprawdzą się na tle Holenderek. Na koniec fazy grupowej 8 grudnia Polki zagrają przeciwko Niemkom. Wszystkie spotkania nasze szczypiornistki rozegrają w Kristianstad. Awans do fazy pucharowej uzyskają trzy najlepsze reprezentacje grupy B.

Wśród powołanych nie ma dwóch zawodniczek, które brały udział w zgrupowaniu. Selekcjoner odrzucił bramkarkę Weronikę Kordowiecką oraz Karolinę Kudłacz-Gloc, która nie wróciła do pełni sił po kontuzji. Do piątku reprezentacja Polski trenować będzie w Płocku. W sobotę biało-czerwone wylecą do Kopenhagi, skąd udadzą się już do Szwecji.

Kadra reprezentacji Polski na ME w piłce ręcznej kobiet:

Bramkarki: Gawlik Weronika (SPR Lublin), Płaczek Adrianna (SPR Pogoń Szczecin)
Obrotowe: Drabik Joanna (SPR Lublin), Szczecina Kamila (SPR Pogoń Szczecin)
Skrzydłowe: Janiszewska Katarzyna (GTPR Gdynia), Kowalska Agnieszka (SPR Lublin) Królikowska Patrycja (SPR Pogoń Szczecin), Grzyb Kinga (MKS Zagłębie Lubin)
Rozgrywające: Gęga Marta (SPR Lublin), Kobylińska Monika (GTPR Gdynia), Kozłowska Joanna (GTPR Gdynia), Andrzejewska Ewa (EKS Start Elbląg), Nosek Natalia (MOSiR Bochnia/SMS Płock), Galińska Emilia (Neckersulmer SU, Niemcy), Achruk Kinga (ZRK Budućnost Podgorica, Czarnogóra), Wojtas Alina (Larvik HK, Norwegia)

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: