Sport inne sporty piłka ręczna ME piłkarek ręcznych: Polki rozbite przez Francuzki na początku turnieju

ME piłkarek ręcznych: Polki rozbite przez Francuzki na początku turnieju

04.12.2016, godz. 22:25
ME kobiet w piłce ręcznej: Polska - Francja
ME kobiet w piłce ręcznej: Polska - Francja foto: EAST NEWS

Polska - Francja 22:31 w pierwszym meczu mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet. Biało-czerwone były tylko tłem dla świetnych Francuzek. Wicemistrzynie olimpijskie nie dały żadnych szans niedoświadczonej drużynie Leszka Krowickiego, która musi wyciągnąć szybkie wnioski przed kolejnym meczem.

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej na nowo buduje się pod czujnym okiem trenera Leszka Krowickiego i już przyjęła pierwszą, srogą lekcję szczypiorniaka. Choć dobrze rozpoczęła spotkanie z Francją, wyszła na prowadzenie 5:4, to po chwili faworytki odrobiły straty i już do samego końca nie pozwoliły Polkom choćby zbliżyć się do remisu. "Trójkolorowe" totalnie kontrolowały przebieg spotkania. Z minuty na minutę podwyższały rezultat. Nawet rezerwowe zawodniczki wniosły dodatkową jakość. Ostatecznie nasze piłkarki straciły 31 bramek. Udało się obronić zaledwie cztery akcje Francuzek.

Polki muszą się szybko otrząsnąć i rozegrać jeszcze dwa mecze grupowe. O punkty łatwo nie będzie, gdyż zmierzą się z Holenderkami i Niemkami.

Polska - Francja 22:31

Polska: Monika Kobylińska, Marta Gęga, Agnieszka Kowalska, Patrycja Królikowska, Kinga Grzyb, Weronika Gawlik, Katarzyna Janiszewska, Adrianna Płaczek, Joanna Drabik, Joanna Kozłowska, Emilia Galińska, Alina Wojtas, Natalia Nosek, Kamila Szczecina, Kinga Achruk, Ewa Andrzejewska

Francja: Laura Glauser, Amanda Kolczynski, Camile Ayglon-Saurina, Allison Pineau, Laurisa Landre, Grace Zaadi, Amandine Leynaud, Manon Houette, Siraba Dembele, Laura Flippes, Tamara Horacek, Beatrice Edwige, Estelle Nze-Minko, Marie-Paule Gnabouyou, Gnonsiane Niombla, Alexandra Lacrabere

KONIEC MECZU. Francuzki na wielkim luzie pokonały Polki 31:22. Pamiętajmy, że nasza drużyna dopiero się buduje pod kierownictwem nowego trenera. Może będzie lepiej w kolejnym meczu z Holenderkami? To starcie już we wtorek.

20:31 - Udało się Polkom przekroczyć barierę 20 bramek. Znów na pochwały zasługuje Wojtas.

19:30 - Grzyb wciąż potrafi oszukać bramkarkę z 7. metra. Wychodzi jej to świetnie.

18:29 - Wojtas wróciła na plac i natychmiast dała sygnał do ataku. Trzeba chociaż dokonać lekkiej kosmetyki tego słabego rezultatu.

16:29 - U Francuzek grają już rezerwowe, a wynik i tak się pogarsza z naszej perspektywy...

16:27 - Alina Wojtas zupełnie niepotrzebnie faulowała rywalkę po rzucie bramkowym. Otrzymała 2 minuty kary.

16:26 - Tym razem nieskutecznie rzucała Polka, a kontra Francuzek była zabójcza.

16:25 - Wreszcie Polki trafiają z dystansu! Alina Wojtas posłała bombę nie do obrony.

15:25 - Andrzejewska mocnym rzutem przy krótszym słupku delikatnie zmniejsza straty.

14:25 - Dembele przechwyciła piłkę i bez kłopotów wykorzystała kontrę. Robi się pogrom...

14:24 - Wreszcie akcja Polek, która mogła się podobać! Kowalska rzuciła praktycznie z zerowego kąta.

13:23 - A raczej bramki, w liczbie mnogiej. Znów ze skrzydła rzuciła Kolczynski. Chwilę później odpowiedziała Drabik.

12:22 - I znów tracimy bramkę, grając w przewadze...

Dwie minuty kary dla Lacrabere. Już drugi raz w meczu przymusowa siada na ławce.

12:21 - Nie wiemy, jak zatrzymać na skrzydle Kolczynski. W drużynie Francji jest najskuteczniejsza.

12:20 - Tylko Grzyb rzuca do bramki Francuzek z rzutów karnych. Z gry nic Polkom nie idzie.

O czas poprosił nasz trener.

11:20 - Nasza obrona posypała się na samym starcie drugiej połowy. Na dodatek Galińska otrzymała 2 minuty kary.

11:18 - Kolczynski znowu trafiła. Sprytnym lobem przerzuciła Gawlik.

11:17 - Szybkie dwie straty Polek i zawodniczka o polskich korzeniach Kolczynski dwukrotnie trafia do naszej bramki.

10:15 - Rozpoczęło się dobrze, bo od naszej bramki. Kinga Grzyb dalej pewnie wykorzystuje rzuty karne.

31' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Po dobrym początku Polki zupełnie siadły i dały odjechać rywalkom z wynikiem. Poprawią się po przerwie?

9:15 - Nawet bramkarka Francji trafia. My wycofaliśmy Gawlik, grając ze stratą jednej zawodniczki.

9:14 - Wykorzystany.

Królikowska otrzymała dwie minuty kary. Rzut karny dla Francuzek.

9:13 - Teraz nasze skupiły się na skrzydłach, to rywalki weszły sobie środkiem.

9:12 - Francuzki wciąż grają to samo. Jedna zawodniczka obiega wzdłuż boiska całą naszą obronę, a później bez problemu kończy akcję.

8:11 - Dobrze, że Grzyb nie zawodzi z rzutów karnych. Wciąż trafia, choć ten ostatni był strzelony na raty.

7:11 - Po dziecinnym oddaniu piłki tracimy kolejną bramkę...

7:10 - Wciąż słabo bronią Polki. Francuzki nie muszą się namęczyć, aby wypracować sobie czystą pozycję rzutową.

7:9 - Kinga Grzyb trafiła z karnego w poprzeczkę, ale piłka do niej wróciła i mogła spokojnie dobić.

6:9 - Genialny rzut Lacrabere. Znów przelobowała Gawlik.

6:8 - Wreszcie gol dla Polski! Gęga przegrała pojedynek z bramkarką, ale dobiła skutecznie Janiszewska.

Kolejne wykluczenie dla Francuzki! Jak tym razem spiszą się nasze w grze w przewadze?

5:8 - Znowu Polki nie trafiły, a Francuzki skutecznie kontrowały. Grają z jedną zawodniczką mniej.

5:7 - Na razie źle gramy w przewadze. Oddaliśmy piłkę, a rywalki podwyższyły z rzutu karnego.

Lacrabere otrzymuje dwie minuty kary. Brzydko pchnęła naszą zawodniczkę.

Kobylińska rzuciła w słupek po przerwie. Obramowanie bramki rywalek nie chce nam dziś pomóc :/.

O czas poprosił Leszek Krewicki. Uczula nasze zawodniczki na skuteczniejszą grę w obronie, bo w sumie tylko ten element szwankuje w polskiej kadrze.

5:6 - I znów podobna sytuacja. Gawlik tym razem przelobowana. Po raz pierwszy Polki przegrywają w tym meczu.

5:5 - Polska bramkarka Weronika Gawlik nie ma większych szans przy akcjach Francuzek. Zazwyczaj musi sobie radzić w akcjach 1 na 1, bez obrony.

5:4 - Błyskawiczna kontra Kingi Achruk! Po straconej bramce natychmiast ruszyła w drugą stronę i kompletnie zaskoczyła rywalki.

Tym razem Drabik pechowo - z czystej pozycji rzuciła w słupek.

4:3 - Kinga Grzyb utrzymuje prowadzenie pewnie wykorzystując rzut karny.

3:2 - Pięknie Drabik! Dostała podanie na środku koła i nie zmarnowała "setki".

2:2 - Lacrabere naprawiła swój błąd piekielnie mocnym rzutem z dystansu.

Lacrabere nie wykorzystała rzutu karnego, ale Polki nieudanie kontrowały - trafiły w poprzeczkę.

2:1 - Prowadzimy! Znów Kobylińska przeskoczyła mur obronny i zapakowała piłkę do siatki.

1:1 - Faworytki trafiają, ale my szybko odpowiadamy trafieniem Kobylińskiej.

1' - Nowy trener, nowe nadzieje. Jak się zaprezentują nasze piłkarki? Właśnie zaczęły mecz z Francuzkami!

Zawodniczki są już na boisku! Przed nami hymny narodowe i można zaczynać.

Obie strony przed chwilą zakończyły rozgrzewkę. Za parę minut rozpocznie się mecz!

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z pierwszego meczu polskich szczypiornistek na mistrzostwach Europy! Na początek nasze zawodniczki muszą się zmierzyć z mocną Francją.
False 3034 True 1 2016-12-04 20:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora