SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna ME piłkarek ręcznych: Polki żegnają się z turniejem. Niemki wybiły nam awans z głowy

ME piłkarek ręcznych: Polki żegnają się z turniejem. Niemki wybiły nam awans z głowy

08.12.2016, godz. 21:06
Kinga Grzyb, reprezentacja Polski, piłka ręczna
foto: EAST NEWS

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała z Niemkami 22:23 w trzecim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. Porażka z naszymi zachodnimi sąsiadkami oznacza, że podopieczne Leszka Krowickiego żegnają się z turniejem. Nasze zawodniczki opuszczając parkiet nie potrafiły ukryć łez.

Przed ostatnim spotkaniem z Niemkami na mistrzostwach Europy sytuacja podopiecznych Leszka Krowickiego była nie do pozazdroszczenia. Nasze zawodniczki przegrały dwa poprzednie mecze ulegając Francji 22:31 na początku turnieju, a  potem Holenderkom 21:30. Stało się jasne, że tylko wygrana z naszymi zachodnimi sąsiadkami pozwoli im na dalszą grę w Szwecji.

W pierwszych dziesięciu minutach utrzymywał się remis, lecz z biegiem czasu do głosu doszły Niemki prowadzone przez byłego selekcjonera polskich piłkarzy ręcznych Michaela Bieglera. Wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do samego końca. Wprawdzie nasze zawodniczki robiły wszystko, co w ich mocy, aby odwrócić niekorzystny dla nich rezultat. Pod koniec meczu miały aż trzy szanse, aby doprowadzić do remisu, lecz żadnej z nich nie wykorzystały. Ostatnią zmarnowała Agnieszka Kowalska, która przegrała pojedynek z dobrze dysponowaną bramkarką Niemek. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Kinga Achruk została wybrana najlepszą zawodniczką meczu, ale odbierając tę nagrodę nie potrafiła powstrzymać łez podobnie, jak reszta naszych zawodniczek, gdy opuszczały parkiet, co świadczy o tym, ile włożyły serca w to spotkanie.

Niemcy - Polska 23:22 (12:10)

Niemcy: Kramarczyk, Woltering - Klein, Lang, Karolius, Schmelzer, Loerper, Behnke, Kramer, Naidzinavicius, Hubinger, Bolk, Huber, Fischer, Wohlbold, Stolle

Polska: Gawlik, Płaczek - Kobylińska, Gęga, Kowalska, Królikowska, Grzyb, Janiszewska, Drabik, Kozłowska, Galińska, Wojtas, Nosek, Szczecina, Achruk, Andrzejewska

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: