SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna ME piłkarek ręcznych: Z kim zagra reprezentacja Polski? [TERMINARZ]

ME piłkarek ręcznych: Z kim zagra reprezentacja Polski? [TERMINARZ]

02.12.2016, godz. 14:01
Kinga Achruk, reprezentacja Polski
foto: CYFRA SPORT

Już w niedzielę 4 grudnia reprezentacja Polski rozpocznie występ na ME piłkarek ręcznych. Bez kapitan Karoliny Kudłacz-Gloc podopieczne Leszka Krowickiego będą musiały zagrać trzy bardzo ciężkie mecze. Jeśli chcą myśleć o awansie, to muszą pokonać wyżej notowane rywalki. Z kim zagrają Polki? Prezentujemy terminarz reprezentacji Polski na ME w piłce ręcznej kobiet.

Reprezentację Polski na ME piłkarek ręcznych w Szwecji czeka bardzo trudne zadanie. Biało-czerwone w grupie zmierzą się z trzema silnymi przeciwniczkami. Naprzeciw Kindze Achruk i spółce wybiegną Francuzki, Niemki i Holenderki. Jeśli podopieczne Leszka Krowickiego chcą być pewne miejsca w drugiej rundzie turnieju, to muszą wygrać przynajmniej dwa spotkania w początkowej fazie rywalizacji.

Najpierw nasze reprezentantki zmierzą się z Francją. Spotkanie z "Trójkolorowymi" odbędzie się w niedzielę 4 grudnia. Dwa dni później Polki zmierzą się Holandią, a na zakończenie pierwszej fazy turnieju powalczą o zwycięstwo z Niemkami. Awans do kolejnej rundy czempionatu zdobędą trzy najlepsze ekipy z każdej z czterech grup.

Terminarz grupy B na ME piłkarek ręcznych:

4 grudnia (niedziela):
Holandia - Niemcy 18:30
Polska - Francja 20:45

6 grudnia (wtorek):
Polska - Holandia 18:30
Niemcy - Francja 20:45

8 grudnia (czwartek):
Polska - Niemcy 18:30
Holandia - Francja 20:45

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: