SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna ME w piłce ręcznej: Bielecki jak Pacino, Jurecki jak Jordan. Polacy jakich nie znacie

ME w piłce ręcznej: Bielecki jak Pacino, Jurecki jak Jordan. Polacy jakich nie znacie

08.01.2016, godz. 10:39
Michał Jurecki, piłka ręczna, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Biało-czerwoni są na ostatniej prostej przygotowań do ME w piłce ręcznej. Polscy szczypiorniści tydzień przed Euro rozpoczną zmagania w towarzyskim turnieju w hiszpańskim Irun. Tymczasem Michał Jurecki, Karol Bielecki i Przemysław Krajewski zostali przepytani na temat swoich upodobań i idoli. Okazało się, że "Kola" chciałby być jak Michael Corleone, a "Dzidziuś" wolałby skakać jak Michael Jordan.

ME w piłce ręcznej budzą w Polsce olbrzymie emocje. Nasza reprezentacja często odnosi wielkie sukcesy na imprezach o prymat w Europie czy na świecie. Nic więc dziwnego, że kibice oczekują, że na własnym terenie zespół Michaela Bieglera sięgnie wreszcie po najwyższe laury i pójdzie drogą siatkarzy, którzy nad Wisłą zdobyli tytuł mistrzów świata. Szczypiorniści jednak, oprócz tego, że są prawdziwymi twardzielami, to także normalni ludzie, interesujący się kinem czy literaturą.

ME w piłce ręcznej: Biało-czerwoni jakich nie znacie

Karol Bielecki uwielbia kino, a najbardziej ceni grę Ala Pachino. Filmowy Michael Corleone z "Ojca Chrzestnego" to postać, która postrzegana jest przez wielu jako najlepsza kreacja w historii filmu. Zapytany o najlepszego na swojej pozycji zawodnika na świecie, "Kola" bez namysłu odpowiedział: Nikola Karabatić. Nasz rozgrywający już 19 stycznia będzie mógł zmierzyć się z francuskim magikiem podczas grupowego starcia Polski z Francją.Michał Jurecki również przyznał, że na pozycji lewego rozgrywającego nie ma w tym momencie lepszego na świecie. Dla niego jednak ciekawszy jest świat piratów i Johnny Deep niż gangsterskie porachunki. W dzieciństwie wolał jeszcze lżejsze produkcje, na czele z "Reksiem". Sportowym idolem "Dzidziusia" od lat pozostaje Michael Jordan. Przemysław Krajewski do wyboru podszedł dużo bardziej patriotyczne. Według naszego lewego skrzydłowego najlepszym szczypiornistą na świecie na tej pozycji jest Adam Wiśniewski. Najlepszym aktorem według Krajewskiego jest Cezary Pazura.

Bielecki i Krajewski są podobni w jednym względzie. W domowym zaciszu najchętniej zjadają makaron, ponieważ spaghetti to potrawa, którą potrafią przyrządzić sami. Nieco bardziej zaawansowany w kuchennych trickach jest Michał Jurecki. Zawodnik Vive Tauronu Kielce ze smakiem zajada się przyrządzanymi przez siebie burgerami.

Źródło: Michał Kozłowski
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: