SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna ME w piłce ręcznej: Katowicki Spodek. Na Śląsku zagra grupa B

ME w piłce ręcznej: Katowicki Spodek. Na Śląsku zagra grupa B

08.01.2016, godz. 12:45
Spodek, Katowice
Spodek foto:

Na ME w piłce ręcznej zmagania w grupie B będą mogli śledzić kibice w Katowicach. W tamtejszym Spodku rozegranych zostanie łącznie sześć spotkań. Stolica województwa śląskiego wielokrotnie udowadniała, że potrafi organizować wielkie imprezy i nic nie wskazuje na to, by Katowice miały zawieść kogokolwiek przy okazji Euro 2016.

Budowę popularnego „Spodka” ukończono w 1971 roku. Hala była wtedy największym i najnowocześniejszym obiektem widowiskowo – sportowym w Polsce. Do dzisiaj jest najbardziej rozpoznawalną budowlą stolicy Śląska. Obiekty Hali Widowiskowo-Sportowej o niezwykłym kształcie architektonicznym tworzą współpracujący i wzajemnie uzupełniający się zespół, który zajmuje obszar prawie 7 ha. Wielofunkcyjny, uniwersalny charakter obiektów pozwala na zorganizowanie różnorodnych wydarzeń: artystycznych i sportowych, wystaw i targów, a także kongresów, zjazdów i szkoleń, mogących odbywać się jednocześnie na wszystkich obiektach.

ME w piłce ręcznej: Katowicki Spodek

Hala była kilkukrotnie modernizowana, ostatnia renowacja miała miejsce w 2011 roku,po której obiekt nabrał nowoczesnego wyglądu. Bez wątpienia, największe wrażenie robi ogromny ekran diodowy, podwieszony pod dachem Spodka. Dodatkowo w hali zainstalowano o wiele mocniejsze oświetlenie. Spodek po modernizacji może pomieścić 11 tysięcy widzów.

Dotrzeć do Spodka jest bardzo łatwo, zarówno samochodem, jak również korzystając z transportu publicznego. Na halę co godzinę kursuje z lotniska Pyrzowice Airport Bus. Z dworca PKP Katowice do Spodka można dotrzeć tramwajem 11 lub 13, co zajmuje trzy minuty. Dojście piesze z dworca kolejowego i autobusowego zajmuje około kwadransa.

Podczas ME w piłce ręcznej w Spodku rywalizować będą zespoły, które los przydzielił do grupy B. Przed śląską publicznością zaprezentują się więc Chorwaci, Islandczycy, Białorusini i Norwegowie. Początek zmagań zaplanowano na 15 stycznia, a ich zakończenie nastąpi cztery dni później - 19 stycznia.

Źródło: Michał Kozłowski
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: