Michał Jurecki, piłka ręczna, reprezentacja Polski

Autor: CYFRA SPORT

ME w piłce ręcznej: Polska - Serbia 29:28! Horror, zabójczy finisz i wreszcie zwycięstwo. Kraków oszalał

2016-01-16 14:31

Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła ME w piłce ręcznej. Biało-czerwoni w krakowskiej Tauron Arenie pokonali Serbów i zgarnęli bardzo ważne dwa punkty. Jak w każdym spotkaniu kadry Michaela Bieglera emocji nie brakowało, a wynik ustalony został dopiero w ostatniej minucie. Cała stolica Małopolski oszalała!

Reprezentanci Polski przystąpili do ME w piłce ręcznej jako jedni z faworytów turnieju. Biało-czerwoni jako trzecia drużyna na świecie i gospodarz turnieju postrzegani byli wśród ekspertów jako kandytat nawet do złota. W piątek nikt nie spodziewał się jednak spacerku w spotkaniu z Serbią. Rywale bowiem wygrali z nami poprzednie dwa ważne mecze. Serbowie pokonali nas w kwalifikacjach olimpijskich a także podczas europejskiego czempionatu na ich ziemi.

ME w piłce ręcznej: Udany początek reprezentacji Polski

Początek spotkania potwierdzał przedmeczowe przypuszczenia. Serbowie, a przede wszystkim Petar Nenadić, robili wszystko, żeby zespuć święto szczypiorniaka naszym kibicom. W Krakowie zjawiło się ich na trybunach piętnaście tysięcy i zrobili prawdziwy kocioł. Początkowo nasi szczypiorniści dostosowali się poziomem do fanów, ale z biegiem czasu było coraz gorzej. Szczególnie źle funkcjonowała nasza obrona - Serbowie rzucali jak chcieli, a Sławomir Szmal i Piotr Wyszomirski byli bezradni. Podkreśleniem słabej defensywy była końcówka pierwszej części gry, którą zakończyliśmy w podwójnym osłabieniu. Po trzydziestu minutach to rywale prowadzili 15:14.

W drugiej połowie gra toczyła się w zasadzie bramka za bramkę. Jeśli Serbowie wysuwali się na prowadzenie, to za chwilę byli doganiani przez biało-czerwonych i na odwrót. W ostatnich minutach naszym szczypiornistom udało się jednak osiągnąć trzy gole przewagi i do końca zachowali jedno trafienie więcej. Pierwsze dwa punkty na ME w piłce ręcznej stały się więc faktem. W niedzielę nasi reprezentanci zmierzą się o godzinie 20:30 z Macedonią, która w piątek uległa Francji 23:30.

Polska - Serbia 29:28 (14:15)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Krzysztof Lijewski, Przemysław Krajewski, Karol Bielecki, Adam Wiśniewski, Bartosz Jurecki, Michał Jurecki, Bartosz Konitz, Piotr Grabarczyk, Rafał Gliński, Kamil Syprzak, Michał Daszek, Jakub Łucak, Michał Szyba, Piotr Chrapkowski

Serbia: Darko Stanić, Slavisa Dukanović - Miljan Pusica, Żarko Sesum, Ivan Nikcević, Filip Marjanović, Darko Dukić, Petar Nenadić, Novak Bosković, Momir Rnić, Bojan Beljanski, Nemanja Zelenović, Ilija Abutović, Mijajlo Marsenić, Milos Orbović, Uros Elezović