SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty piłka ręczna MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ. Polska - Serbia, wynik 18:22. OCENY po meczu

MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ. Polska - Serbia, wynik 18:22. OCENY po meczu

15.01.2012, godz. 20:04
Bogdan Wenta
Bogdan Wenta foto: EAST NEWS

To nie tak miało być. Wprawdzie nie było tajemnicą, że z powodu urazów skład reprezentacji Polski daleki jest od optymalnego, ale kibice liczyli na twardą walkę biało-czerwonych. Tymczasem w pierwszym meczu Mistrzostw Europy w piłce ręcznej Polska uległa gospodarzom - Serbii 18:22. Nawet przez moment nie byliśmy na prowadzeniu, co najlepiej oddaje przebieg spotkania.

Tylko w pierwszych minutach meczu Polacy toczyli z Serbami wyrównaną walkę. W naszej drużynie wyróżniali się zwłaszcza aktywni Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski.

Wyczyny naszych reprezentantów szybko przyćmili serbscy gracze. Przez całe spotkanie wyśmienicie w bramce rywali radził sobie Darko Stanić. Niestety, nie można tego powiedzieć o Marcinie Wicharym, który tylko raz na jakiś czas szczęśliwie zatrzymywał piłkę. Zwykle jednak był bezradny i tylko wyciągał piłkę z siatki.

Przeczytaj koniecznie: Polska - Serbia, wynik 18:22. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie z Mistrzostw Europy w piłce ręcznej

Nie do zatrzymania dla naszych obrońców był szczególnie Ivan Nikcević, który prawie wszystkie akcje kończył zdobyciem bramki. W dobrze funkcjonującej serbskiej machinie tradycyjnie ciężar gry brał na siebie też Marko Vujin. Akcje Serbów były prowadzone szybko i z rozmachem.

Polacy w niektórych momentach także pokazali się z dobrej strony. Lepsze chwile mieli Bartłomiej Jaszka, Patryk Kuchczyński, czy 20-letni Kamil Syprzak.

Grę naszej reprezentacji próbował odmienić też Karol Bielecki, który raz po raz atomowymi uderzeniami zmieniał wynik meczu. I tylko trener Bogdan Wenta zna odpowiedź na pytanie, dlaczego wpuścił go na boisko dopiero w drugiej połowie, kiedy przegrywaliśmy już sześcioma bramkami...

autor: Damian Juszczyk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: