SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna MŚ 2017: Ambicja i serce nie wystarczyły. Polska przegrała z Norwegią na inaugurację

MŚ 2017: Ambicja i serce nie wystarczyły. Polska przegrała z Norwegią na inaugurację

12.01.2017, godz. 22:33
Michał Daszek, reprezentacja Polski, piłka ręczna
foto: EAST NEWS

W pierwszym meczu mistrzostw świata 2017 w piłce ręcznej Polacy mierzyli się z Norwegią, która na mundial dostała się dzięki "dzikiej karcie". "Biało-czerwoni" długo rywalizowali ze Skandynawami jak równy z równym i na kilka minut przed końcem meczu mieli nawet szanse na zwycięstwo, ale ostatecznie przegrali 20:22. Z ich gry można jednak wyciągnąć pozytywy i liczymy, że nie inaczej będzie w kolejnych spotkaniach MŚ!

Przed startem MŚ we Francji wielu kibiców spodziewało się, że zdziesiątkowana kontuzjami reprezentacja Polski będzie dostarczycielem punktów i nie dawali jej większych szans na wyjście z grupy. Mimo to "biało-czerwoni" i ich trener Tałant Dujszebajew deklarowali, że tanio skóry nie sprzedadzą i mając na uwadze inauguracyjny mecz z Norwegią słowa dotrzymali.

Spotkanie zaczęło się dość niespodziewanie, bo od prowadzenia Polaków 2:0. Rywale co prawda szybko wyrównali, ale ten mocny początek pokazał, że rywale nie będą dziś mieli łatwego zadania. "Biało-czerwoni" długo grali z Norwegią jak równy z równym, a szczególnie zaskakiwała ich pomysłowa gra w ataku. Brakowało jednak tego co zwykle, czyli koncentracji i momentami skuteczności.

Słabiej niż atak prezentowała się obrona, bo rywale bez większych problemów dochodzili do pozycji rzutowych. Ale do Polaków uśmiechało się szczęście i Adam Malcher, który spisywał się wprost fenomenalnie. Obronił trzy rzuty karne i długo utrzymywał naszych w grze. Ale nie tylko bramkarz pokazał się ze znakomitej strony, bo świetnie zagrał Michał Daszek (siedem goli na siedem rzutów), a wielki potencjał pokazał 21-letni Tomasz Gębala (sześć goli).

Niestety ambicja, wola walki i trzech świetnych zawodników to było za mało, by ograć Norwegię. W końcówce spotkania Polacy wciąż mieli okazję nawet wygrać to starcie, ale ich głupie błędy doprowadziły do tego, że rywale uciekli i nie dali się dogonić już do ostatniej syreny. Mimo to po pierwszym meczu mundialu można dostrzec pozytywy i miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach MŚ będzie ich jeszcze więcej!

POLSKA - NORWEGIA 20:22 (10:12)

Polska: Malcher, Morawski – Daćko 1, Łyżwa, Jachlewski, Krajewski 1, Niewrzawa, Walczak, Moryto, Daszek 7, M. Gębala, Przybylski 3, Paczkowski, Gierak 2, T. Gębala 6, Chrapkowski

Norwegia: Christensen, Bergerud – Sagosen 3, Hykkerud, Myrhol 2, Tonnesen 2, Jondal, Bjornsen 5, Lindboe, Gullerud, Rod, O`Sullivan 1, Tangen 2, Johannessen 1, Hansen 6

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3057 False 1 2017-01-12 20:30:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: