SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna MŚ 2017: Kolejne osłabienie reprezentacji Polski. Turniej zaczniemy bez Pawła Paczkowskiego

MŚ 2017: Kolejne osłabienie reprezentacji Polski. Turniej zaczniemy bez Pawła Paczkowskiego

03.01.2017, godz. 21:12
Paweł Paczkowski, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Reprezentacja Polski w pierwszych meczach podczas MŚ we Francji będzie musiała sobie radzić bez Pawła Paczkowskiego. Prawy rozgrywający pojedzie na turniej i spróbuje pomóc swoim kolegom po wyleczeniu urazu. To kolejny cios w naszą kadrę po tym, jak dotknęła ją plaga kontuzji, a z gry w narodowych barwach zrezygnowali doświadczeni zawodnicy.

Paweł Paczkowski był blisko tego, aby styczniowe MŚ obejrzeć jedynie w telewizji, ponieważ w grudniu doznał bardzo poważnej kontuzji więzadeł łokcia prawej ręki. Nie dawano mu praktycznie żadnych szans na udział w turnieju, lecz stan jego zdrowia poprawił się i ostatecznie znalazł się w kadrze, ale nie będzie do dyspozycji Tałanta Dujszebajewa w pierwszych meczach. - Pod koniec roku Paweł przeszedł badania, które dały obiecujący wynik. Teraz pozostaje nam obserwacja. Zawodnik czuje się coraz lepiej, ale nadal nie jest w pełnym treningu i na pewno nie zagra w pierwszych meczach mistrzostw - powiedział lekarz reprezentacji Polski, Jakub Naczk w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

Prawego rozgrywającego na pewno nie zobaczymy w pierwszym spotkaniu, w którym nasi szczypiorniści zmierzą się z Norwegią 12 stycznia o godzinie 20:45. 23-latek w czwartek uda się wspólnie z pozostałymi kolegami do Irun, gdzie Polacy wystąpią w towarzyskim turnieju i będzie tam trenował pod okiem sztabu medycznego. Biało-czerwoni zagrają z Hiszpanią, Katarem i Argentyną. Po tym turnieju Tałant Dujszebajew zrezygnuje z dwójki zawodników. Paweł Paczkowski poleci z kadrą do Francji pod warunkiem, że pozwoli na to jego stan zdrowia i będzie jako rezerwowy.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: