SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna MŚ 2017 w piłce ręcznej. Krzysztof Lijewski: Mam nadzieję, że kadra wyjdzie z grupy

MŚ 2017 w piłce ręcznej. Krzysztof Lijewski: Mam nadzieję, że kadra wyjdzie z grupy

10.01.2017, godz. 16:47
Krzysztof Lijewski, piłka ręczna, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

W czwartek podopieczni Tałanta Dujszebajewa rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata we Francji. Polscy szczypiorniści nad Sekwaną wystąpią bez swoich największych gwiazd, w tym Krzysztofa Lijewskiego. 33-letni rozgrywający podkreśla, że obecna drużyna ma potencjał i ma nadzieję, że podczas turnieju jego koledzy wywalczą awans do następnej rundy.

Polscy szczypiorniści 12 stycznia meczem z Norwegią rozpoczną rywalizację w grupie A podczas mistrzostw świata. Jednak nad Sekwaną podopiecznych Tałanta Dujszebajewa czeka bardzo trudna przeprawa, ponieważ do rywalizacji z najlepszymi drużynami przystąpi mocno przebudowana. Z występów z orzełkiem na piersi zrezygnował Karol Bielecki, Sławomir Szmal oraz Krzysztof Lijewski. Natomiast przez problemy zdrowotne wypadli Michał Jurecki, Piotr Wyszomirski, Michał Szyba, Kamil Syprzak, a podczas niedzielnego spotkania z Argentyną urazu barku doznał Mariusz Jurkiewicz. - Mariusz był mózgiem na boisku. Chyba każdemu kibicowi polskiego handballu zrzedła mina po informacji na jego temat. Bardzo mi go szkoda, ubolewamy tym bardziej, że to nie tylko nasz dobry kolega z szatni, ale też ostoja reprezentacji i jej najbardziej doświadczony zawodnik. To też chyba najbardziej zaufany przez Tałanta Dujszebajewa gracz - mówi Lijewski cytowany przez portal sportowefakty.wp.pl.

Co może osiągnąć zatem przebudowana reprezentacja Polski we Francji? Czy młodzi gracze będą w stanie godnie zastąpić swoich nieobecnych kolegów i sprawimy miłą niespodziankę?

- To trudne pytanie, bo to nowa drużyna, z nowymi zawodnikami. Turniej w Irun pokazał, że kadra ma dwie twarze. Potrafi grać fajne akcje, przeplatając to niestety trochę gorszymi momentami. Ważne jednak, że jest potencjał i że zawodnicy są głodni gry. Wiem, że bardzo ciężko pracowali i trenerzy byli bardzo zadowoleni z ich postawy. Owoce tej pracy dopiero przyjdą. Mam nadzieję, że na mistrzostwach uda się wygrać kilka meczów i awansować do kolejnej rundy - ocenia doświadczony rozgrywający.

MŚ w piłce ręcznej 2017:

-> Kadra Polski na MŚ 2017

-> MŚ w TV i INTERNECIE [STREAM]

-> Terminarz i wyniki reprezentacji Polski

-> Terminarz MŚ w piłce ręcznej 2017

-> Liderzy reprezentacji Polski

->  MŚ w piłce ręcznej 2017: Faworyci mundialu we Francji
autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: