Sport inne sporty piłka ręczna MŚ piłkarzy ręcznych: Polska - Brazylia 24:28. Mecz przegrany w pięć minut

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska - Brazylia 24:28. Mecz przegrany w pięć minut

14.01.2017, godz. 16:25
Mateusz Jachlewski, Polska, piłka ręczna

Polska przegrała drugi mecz na mistrzostwach świata 2017 w piłce ręcznej. Tym razem byliśmy słabsi od Brazylii, która wywalczyła zwycięstwo w... pięć minut. Błyskawicznie osiągnęła wysoką przewagę w wyniku, a my do końca spotkania nie potrafiliśmy jej odrobić.

Polacy popełnili ten sam błąd, co w meczu z Brazylią na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Już na samym początku pozwolili rywalom odjechać z wynikiem. Canarinhos błyskawicznie wyszli na prowadzenie 5:0. Ta różnica utrzymywała się praktycznie przez całe spotkanie. W najlepszym okresie gry udało nam się zniwelować straty do trzech goli, ale to było za mało.

Brazylia wygrała dzięki postawie swoich trzech liderów. W bramce rewelacyjnie spisywał się Maik Santos, a z przodu bawili się z polską obroną Jose Guilherme de Toledo oraz Haniel Langaro. Szczególnie dobrze grał Toledo, który dobrze zna biało-czerwonych. Reprezentuje barwy Wisły Płock.

Jak wygląda sytuacja w grupie A? Polska oddala się od awansu. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Polska - Brazylia 24:28 (11:16)

Polska: Adam Malcher, Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Michał Daszek, Marek Daćko, Łukasz Gierak, Maciej Gębala, Tomasz Gębala , Mateusz Jachlewski, Przemysław Krajewski, Arkadiusz Moryto, Paweł Niewrzawa, Paweł Paczkowski, Rafał Przybylski, Patryk Walczak, Krzysztof Łyżwa

Brazylia: Cesar Almeida, Maik Santos, Henrique Teixeira, Joao Pedro Silva, Guilherme Torriani, Lucas Candido, Jose Guilherme de Toledo, Fabio Chiuffa, Oswaldo Guimaraes, Gabriel Jung, Rogerio Moraes Ferreira, Claryston Novais, Thiago Ponciano, Haniel Langaro, Thiagus Petrus dos Santos

My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje. Miłego dnia!

KONIEC! Przegraliśmy z Brazylią 24:28, bo jeszcze w samej końcówce rywale trafili z rzutu karnego. Sytuacja Polaków na mistrzostwach wygląda coraz gorzej - mają już dwie porażki w dwóch meczach.

24:27 - Jeszcze poprawiamy nieco wynik.

23:27 - Toledo zabija marzenia o remisie.

23:26 - A Gierak znów trafił! O czas prosi selekcjoner Canarinhos.

Teixeira myli się z rzutu karnego!

22:26 - Gierak trafia po indywidualnej akcji. Do końca zostały tylko 2 minuty.

21:26 - Wreszcie trafiamy dzięki... bramkarzowi. Morawski rzucił przez całe boisko.

Teraz obie drużyny rażą nieskutecznością, ale Brazylia może sobie na to pozwolić. My nie.

Załamany jest Dujszebajew. Nasi piłkarze nie potrafią utrzymać piłki w rękach!

20:26 - Jeszcze Jachlewski podrywa zespół do walki pięknym rzutem.

19:26 - I ZNÓW TO SAMO! Toledo nas dobija.

19:25 - Znów oddajemy piłkę i tracimy prostą bramkę - ile razy można popełnić tak szkolny błąd w meczu mistrzostw świata!

10 minut do końca spotkania. Zdążymy? Brazylia ciągle zachowuje bezpieczną przewagę.

19:24 - I tracimy bramkę. Sami się o to prosiliśmy.

Ale znów tragicznie kontrowaliśmy! Łatwo straciliśmy piłkę.

Broni Morawski!

19:23 - Świetnie Niewrzawa! Dostrzegł niepilnowanego Macieja Gębale i może to jego gol będzie sygnałem dla naszych do odrobienia strat. Trener Brazylii poprosił o czas.

18:23 - Nie ma znaczenia, czy broni Malcher czy Morawski. Wszystko wpada. Gębala huknął z dystansu i cały czas utrzymuje się pięciobramkowa różnica.

17:22 - Środek po naszej stronie dalej dziurawy. Dobrze, że Niewrzawa błyskawicznie odpowiedział.

16:21 - Paczkowski przypomniał sobie, jak grał w 1. połowie. Na siedem rzutów ma już sześć bramek!

15:21 - Malcher nie ma dziś szczęścia. Piłka odbiła się od słupka, jego pleców, i wpadła do polskiej bramki.

15:20 - Lepiej Daszek! Poprawił się skrzydłowy i kapitalnie skończył akcję od boku.

14:20 - Langaro znów trafia. Dziś każdy jego rzut zamienia się w złoto.

Na dodatek Daszek nie trafił z czystej pozycji. Dujszebajew jest wściekły!

Dziecinny błąd Chrapkowskiego. Wpadł na obrońcę i popełnił faul w ataku. Nic nam się nie układa.

To jest na razie bohater Brazylii. Santos obronił już 11 rzutów.

14:19 - Malcher obronił, rozpoczął kontrę, ale natychmiast Gierak oddał piłkę rywalom i straciliśmy gola... Tak grać nie można!

14:18 - Wreszcie pokazał się Tomasz Gębala. Mocny rzut po koźle znalazł drogę do siatki Santosa.

13:18 - A Brazylijczycy bez problemu wykorzystali swój rzut karny.

Fatalnie pomylił się Krajewski... Rzucił prosto w Santosa.

I mamy jeszcze rzut karny!

13:17 - Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Rafał Przybylski.

12:17 - Teraz dobrze broniliśmy, ale straciliśmy gola po niefortunnej dobitce.

Przechwyciliśmy piłkę, ale Paczkowski nie zdołał pokonać bramkarza Brazylii.

12:16 - Świetnie zaczynamy! Niewrzawa wyprowadził Walczaka na czystą pozycję, a ten trafił bez problemu.

31' - Druga część meczu rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Przegrywamy 11:16. Biało-czerwoni będą mieli co robić po przerwie!

11:16 - Ale znów zbyt łatwo Brazylijczycy przedostali się środkiem. Nic nie bronimy w tej strefie.

11:15 - Daszek trafia na kontrze! Ważne, aby przed przerwą Polacy odrobili jeszcze kilka bramek.

10:15 - Co byśmy zrobili bez Paczkowskiego? Wydaje się, że tylko on rzuca bramki po naszej stronie! Gra na 83 procentach skuteczności.

9:15 - Guimaraes trafił z dystansu. Za łatwo dochodzą do sytuacji nasi rywale.

Trener reprezentacji Brazylii poprosił o czas. Wciąż przegrywamy 9:14.

Dujszebajew delikatnie mówiąc nie jest zadowolony z postawy Polaków, ale jest coraz lepiej. Teraz rywal dostał 2 minuty kary.

9:14 - I znów on! Trafił do pustej bramki!

8:14 - Ratuje nas Paczkowski. Nie boi się wchodzić odważnie między obrońców i sprawia, że ten wynik jeszcze jest do odratowania.

7:14 - Adam Morawski w naszej bramce zastąpił Adama Malchera, ale również nie ma lekko. Dostaje rzuty nie do obrony. My mamy już 10 strat na koncie!

Niewrzawa nie kończy akcji.

7:13 - Langaro także ma dziś wielki dzień. Razem z Toledo sami rozbijają naszą defensywę.

7:12 - Ale jak zatrzymać Toledo? Wychodzi mu dziś wszystko! Na szczęście udało nam się szybko odpowiedzieć.

6:11 - Kontrujemy i trafiamy! Jachlewski skuteczny pod bramką rywali.

Ależ pech! Po pięknej akcji Daćko trafił w słupek.

5:11 - Kapitalnie znów Paczkowski! Piłkarz Vive ograł rywala w sytuacji 1 na 1, wyszedł na czystą pozycję i rzucił w krótki róg! Chwilę później odpowiedzieli Brazylijczycy.

Kwadrans za nami. Nie wygląda to dobrze.

4:10 - Toledo dalej bawi się z Polakami. Na dodatek Chrapkowski dostał karę dwóch minut.

4:9 - Paweł Paczkowski wreszcie pokazał swoją bombę z lewej ręki! Oby więcej takich akcji.

A no właśnie...

3:9 - Malcher jest zupełnie osamotniony w defensywie. Obrona nie jest w stanie zablokować rzutów Brazylijczyków, a są one piekielnie mocne!

3:8 - Dujszebajew sporo ryzykuje sadzając bramkarza na ławce przy akcjach ofensywnych. My tracimy piłki i przez to łatwe gole...

3:7 - Jachlewski trafia! Wreszcie udało nam się skończyć dwie akcje z rzędu.

1:7 - Ale w obronie gramy fatalnie! Brazylijczyk wszedł sobie środkiem jak w masło, a biedny Malcher nic nie może zrobić w akcji 1 na 1.

1:5 - Jest pierwszy gol dla reprezentacji Polski! Niewrzawa już ma asystę na koncie, a trafił Daćko!

Niewrzawa i Paczkowski na boisku. Poprawią naszą grę?

0:5 - Nie możemy oddać czystego rzutu, a nasi rywale robią co chcą. Toledo nie daje nam spokoju i słusznie o czas poprosił Dujszebajew.

0:4 - NIEDOBRZE! Brazylijczycy kapitalnie rozpoczęli to spotkanie. Już mamy co odrabiać...

0:3 - I znów Toledo potężnie huknął z lewej ręki.

0:2 - Toledo z Wisły Płock doskonale zna naszych zawodników. Ograł klubowego kolegę Tomasza Gębale i trafił do siatki.

Kolejny rzut Polaków zablokowany. Trzeba szybko rzucić tę pierwszą bramkę, aby rywale nie odjechali z wynikiem!

Tomasz Gębala świetnie rozpoczął mecz z Norwegią, ale dziś zaczął od pudła.

0:1 - Jako pierwsi trafiają Brazylijczycy. Malcher nie miał szans obronić tego strzału w samo okienko bramki.

1' - GRAMY! DO BOJU POLSKO!

Aktorzy tego spektaklu są już na boisku. Po hymnach państwowych sędzia rozpocznie spotkanie!

Za 5 minut początek spotkania!

Polska grała ostatnio z Brazylią na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni dali się stłamsić na starcie spotkania i nie potrafili odrobić straty, przegrywając 32:34. Dziś mogą wziąć rewanż!

Brazylia musiała natomiast rozpocząć z gospodarzami turnieju i została ZMIAŻDŻONA! Francuzi rozbili ekipę z Ameryki Południowej aż 31:16!

Odmłodzona reprezentacja Polski, choć pokazała się z bardzo dobrej strony w spotkaniu z Norwegią, nie potrafiła zdobyć żadnych punktów. Doświadczenie rywali zaprocentowało w końcówce. Norwegowie wygrali 22:20.

Obie drużyny grają swój drugi mecz na mistrzostwach świata we Francji i obie bardzo chcą wygrać. Jak im poszło w pierwszych spotkaniach?

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Polska - Brazylia!
False 3062 True 1 2017-01-14 14:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora