Nikola Karabatić, reprezentacja Francji, piłka ręczna

MŚ w piłce ręcznej 2017: Francja idzie po złoto! W półfinale nie dała szans Słowenii

2017-01-26 23:41

W pierwszym półfinale MŚ w piłce ręcznej 2017 reprezentacja Francji zmierzyła się w Paryżu ze Słowenią. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli "Trójkolorowi". Podopieczni Didiera Dinarta pod presją spisali się wyśmienicie i po raz kolejny potwierdzili, że są głównymi kandydatami do tytułu. Od upragnionego złota dzieli ich już tylko sześćdziesiąt minut finałowej rywalizacji.

Słowenia postrzegana była jako najsłabsza ze wszystkich czterech ekip, które trafiły do półfinałów MŚ w piłce ręcznej 2017. Podopieczni Veselina Vujovicia w drodze do najlepszej czwórki wyeliminowali Rosję w 1/8 finału i Katar w ćwierćfinale. Rywalizacja z Francją zapowiadała się dla słoweńskiej siódemki najtrudniej z dotychczasowych. Od pierwszych minut teza ta znajdowała potwierdzenie na parkiecie. Słowenia tylko raz remisowała przy stanie 1:1. Później "Trójkolorowi" już ani razu nie dali się dojść przeciwnikom.

Do przerwy podopieczni Didiera Dinarta prowadzili 15:12. Ci ze słoweńskich kibiców w paryskiej AccorHotels Arenie, którzy mieli nadzieję na niespodziankę w drugiej części gry, musieli przeżyć spory zawód. Ich zespół wciąż nie potrafił znaleźć sposobu na świetnie dysponowanych Nedima Remiliego (sześć goli) i Valentine'a Porte'a (pięć trafień). W dużej mierze dzięki tej dwójce i tradycyjnie magicznym asystom Nikoli Karabaticia gospodarze mundialu zagrają w finale.

Przed Francuzami teraz trochę przerwy. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane dopiero w niedzielę 29 stycznia. Mniej czasu na regenerację będą mieli rywale wicemistrzów olimpijskich. Drugi półfinał Chorwacja - Norwegia odbędzie się bowiem w piątek 27 stycznia. Przegrany zmierzy się w rywalizacji o trzecie miejsce ze Słowenią w sobotę 28 stycznia.

Francja - Słowenia 31:25 (15:12)

Francja: Omeyer, Gerard - Abalo 2, Accambray, Dipanda 1, Fabregas 3, Guigou, Karabatić 3, Mahe 4, Mem, Narcisse 4, N'guessan 2, Nyokas, Porte 5, Remili 6, Sorhaindo 1

Słowenia: Skok, Urban - Bezjak 2, Blagotinsek 1, Cingesar 3, Dolenec 5, Gaber 3, Grebenc 2, Heningman, Janc 3, Kavticnik 2, Kodrin, Mackovsek, Marguc 3, Poteko, Zarabec 1