SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna MŚ w piłce ręcznej 2017: Niemcy topili smutki w PIWIE!

MŚ w piłce ręcznej 2017: Niemcy topili smutki w PIWIE!

24.01.2017, godz. 20:54
Uwe Gensheimer, Niemcy, piłka ręczna
foto: EAST NEWS

Reprezentacja Niemiec postrzegana była jako jeden z głównych faworytów do złota MŚ w piłce ręcznej 2017. Rzeczywistość okazała się jednak dla mistrzów Europy brutalna. Podopieczni Dagura Sigurdssona w 1/8 finału nie dali rady Katarczykom i musieli spakować walizki. Po odpadnięciu z mundialu Niemcy byli tak smutni, że upili się piwem!

Po zachowaniu reprezentantów Niemiec po odpadnięciu z MŚ w piłce ręcznej 2017 możemy spokojnie napisać, że sportowcy to tacy sami ludzie jak kibice. Szczypiorniści prowadzeni we Francji przez Dagura Sigurdssona byli bardzo smutni po odpadnięciu z mundialu. Nasi zachodni sąsiedzi musieli uznać wyższość wicemistrzów świata - Katarczyków - z którymi przegrali w 1/8 finału. Zawód najlepszej drużyny Starego Kontynentu był na tyle wielki, że na trzeźwo nie do przełknięcia.

W rozmowie z dziennikiem "Bild" wiceprezes Niemieckiej Federacji Piłki Ręcznej potwierdził, że zawodnicy po eliminacji z czempionatu we Francji topili smutki w narodowym trunku. - Dwadzieścia rodzajów piwa sprawiło, że przynajmniej na koniec atmosfera była trochę luźniejsza - przyznał Bob Hanning. Odpadnięcie Niemców z MŚ 2017 to obok eliminacji Danii największa dotąd niespodzianka turnieju.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: