SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna MŚ w piłce ręcznej kobiet: Wiemy z kim zagrają Polki

MŚ w piłce ręcznej kobiet: Wiemy z kim zagrają Polki

27.06.2017, godz. 14:56
Piłkarki ręczne
foto: www.zprp.pl foto: Materiały prasowe

Biało-czerwone poznały swoje rywalki, z którymi zmierzą się podczas grudniowych mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet w Niemczech. Reprezentantki Polski zagrają z Norweżkami, Węgierkami, Argentynkami, Czeszkami i Szwedkami. Sporo szczęścia miały w losowaniu podopieczne Leszka Krowińskiego, które na mundialu wystąpią dzięki "dzikiej karcie".

W meczach eliminacyjnych reprezentacja Polski uległa rosyjskiej kadrze dwukrotnie 20:31 i 28:32, przez co promocję na mundial otrzymały zawodniczki "Zbornej". Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) postanowiła naszej kadrze wręczyć tak zwaną "dziką kartę", dzięki której na niemieckim mundialu zobaczymy biało-czerwone. Podczas wtorkowego losowania w Hamburgu Polki znajdowały się w szóstym koszyku, obok Paragwaju, Kamerunu i Tunezji. Pomimo niskiego miejsca w hierarchii los raz jeszcze uśmiechnął się do piłkarek z Polski i umieścił je w grupie, z której mają realne szanse awansować.

Reprezentacji Polski wylosowała Norwegię, czyli obrończynie tytułu, Argentynę, Węgry prowadzone przez byłego selekcjonera polskiej kadry Kima Rasmussena, Czechy i Szwecję. Do kolejnej rundy awansują cztery najlepsze zespoły z każdej grupy, a więc teoretycznie wystarczą dwa zwycięstwa, by nie zakończyć mundialowych wojaży przedwcześnie. Zawodniczki Leszka Krowińskiego na pewno stać na wywalczenie awansu z grupy B i udowodnienie, że "dziką kartę" przyznano im zasłużenie.

Grupy MŚ w Niemczech:

Grupa A: Francja, Rumunia, Hiszpania, Słowenia, Angola, Paragwaj

Grupa B: Norwegia, Szwecja, Węgry, Czechy, Argentyna, Polska

Grupa C: Dania, Rosja, Brazylia, Czarnogóra, Japonia, Tunezja

Grupa D: Holandia, Niemcy, Serbia, Korea Południowa, Chiny, Kamerun

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: