SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna MŚ w piłce ręcznej: Liderzy reprezentacji Polski. Oni pomogą sprawić niespodziankę?

MŚ w piłce ręcznej: Liderzy reprezentacji Polski. Oni pomogą sprawić niespodziankę?

10.01.2017, godz. 21:33
Mateusz Jachlewski, Polska, piłka ręczna
foto: EAST NEWS

Reprezentacja Polski na MŚ w piłce ręcznej nie jest postrzegana w gronie faworytów. Tałant Dujszebajew ma wielkie problemy kadrowe. Z gry w biało-czerwonych barwach zrezygnowali zawodnicy, którzy przez lata tworzyli trzon drużyny, innych dopadły kontuzję. Gra Polaków może opierać się na trzech szczypiornistach, którzy są już obyci w kadrze. Czy to wystarczy, by sprawić niespodziankę?

Przemysław Krajewski

Szczypiornista Azotów Puławy w reprezentacji Polski zadebiutował w 2012 roku. Od tego czasu wziął udział w kilku wielkich turniejach. Pierwszym były mistrzostwa świata w Hiszpanii w 2013 roku, na których biało-czerwoni zajęli dziewiąte miejsce. Dwa lata później "Krajek" zaliczył drugi mundial. Tym razem reprezentacja z nim w składzie wywalczyła w Katarze brązowy medal. W 2014 roku po raz pierwszy zagrał na mistrzostwach Europy. W Danii Polacy zakończyli rywalizację na szóstej pozycji. W zeszłym roku podczas czempionatu w Polsce także był w kadrze Michaela Bieglera. Zagrał także na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, na których szczypiorniści znad Wisły uplasowali się na czwartej pozycji. Tałant Dujszebajew postanowił dopasować Krajewskiego do swojej taktyki. Lewoskrzydłowy w drużynie narodowej występuje obecnie na środku rozegrania i w obliczu kontuzji Mariusza Jurkiewicza będzie prawdopodobnie głównym playmakerem na MŚ 2017.

Mateusz Jachlewski

Lewoskrzydłowy Vive Tauronu Kielce to najbardziej doświadczony szczypiornista w talii Tałanta Dujszebajewa. 32-latek w biało-czerwonych barwach zadebiutował już w 2004 roku. W trakcie swojej reprezentacyjnej przygody wziął udział między innymi w mistrzostwach świata w 2007 roku, na których Polacy zdobyli srebrny medal. Uczestniczył także w igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008), mistrzostwach Europy w Norwegii (2008 7. miejsce) oraz Austrii (2010, 4. miejsce). Później postanowił zawiesić karierę reprezentacyjną i do kadry wrócił dopiero na igrzyska w Rio de Janeiro.

Michał Daszek

W reprezentacji Polski Michał Daszek zadebiutował w 2013 roku. Prawoskrzydłowy jest brązowym medalistą MŚ w piłce ręcznej z 2015 roku. Oprócz tego zagrał na mistrzostwach Europy w Polsce rok temu oraz igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. To właśnie w Brazylii 24-latek wyrósł na prawdziwą gwiazdę biało-czerwonych. Zaskakiwał wszystkich, trafiając do siatek rywali z trudnych pozycji i w momentach, gdy kolegom nie szło. W dużej mierze dzięki niemu Polacy doszli aż do półfinału.

MŚ w piłce ręcznej 2017:

-> Kadra reprezentacji Polski

-> Terminarz Polski na MŚ w piłce ręcznej

-> Terminarz MŚ 2017

-> Ich zabraknie w kadrze Dujszebajewa

-> MŚ 2017 w TV i INTERNECIE

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: