SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna MŚ w piłce ręcznej: Na tych halach odbędzie się mundial. Gdzie zagra Polska? [GALERIA]

MŚ w piłce ręcznej: Na tych halach odbędzie się mundial. Gdzie zagra Polska? [GALERIA]

09.01.2017, godz. 14:04
Hall XXL, MŚ w piłce ręcznej
Hall XXL foto: Twitter

Już w środę 11 stycznia odbędzie się pierwszy mecz MŚ w piłce ręcznej. Na początek gospodarze turnieju Francuzi staną w szranki z Brazylią. Reprezentacja Polski pierwsze spotkanie rozegra dzień później, a ich rywalem będzie Norwegia. Prezentujemy wszystkie hale, w których odbędą się MŚ 2017.

Reprezentacja Polski swoje mecze na MŚ w piłce ręcznej będzie rozgrywała w Hall XXL w Nantes. To trzeci co do wielkości obiekt imprezy. Na każde spotkanie będzie mogło wejść na niego 10 800 widzów. Większe są tylko AccorHotels Arena w Paryżu (15 700 miejsc) i Stade Pierre-Mauroy w Lille, stadion, który zostanie przystosowany specjalnie dla szczypiornistów na mecze 1/8 finału i ćwierćfinały.

Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadną w Paryżu, gdzie odbędą się półfinały, spotkanie o trzecie miejsce i finał MŚ 2017. Oprócz wyżej wymienionych obiektów najlepsi piłkarze ręczni świata zaprezentują się także w Arenes de Metz (Metz, 5 127 miejsc), Kindarena (Rouen, 5 700 miejsc), Halle olympique (Albertville, 6 500 miejsc), Park&Suites Arena (Montpellier, 9 853 miejsca) oraz Brest Arena (Brest, 4 000 miejsc).

MŚ w piłce ręcznej:

-> Kadra Polski na MŚ 2017

-> Terminarz reprezentacji Polski na MŚ w piłce ręcznej

-> MŚ 2017 w TV

-> Wielcy nieobecni kadry Dujszebajewa

-> Historia występów Polski na mundialu

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: