SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna MŚ w piłce ręcznej. Tałant Dujszebajew: Zagraliśmy najlepsze spotkanie w turnieju

MŚ w piłce ręcznej. Tałant Dujszebajew: Zagraliśmy najlepsze spotkanie w turnieju

19.01.2017, godz. 21:10
Tałant Dujszebajew, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Reprezentacja Polski przegrała z Francją 25:26 w swoim ostatnim meczu grupowym na mistrzostwach świata. Nasi szczypiorniści grali ambitnie od początku do końca, czym zaskoczyli wyżej notowanych rywali. Po zakończeniu spotkania selekcjoner pochwalił naszych zawodników za walkę podkreślając, że była to dobra lekcja dla jego młodych graczy.

Polscy szczypiorniści przed czwartkowym meczem z Francją nie mieli już żadnych szans na wyjście z grupy. Jednak mimo wszystko zapowiadali walkę do samego końca i dotrzymali słowa, ponieważ od początku postawili trudne warunki gospodarzom, którzy nie byli przygotowani na taką grę ze strony naszych zawodników. Ostatecznie przegraliśmy 25:26, lecz czapki z głów za to, co zaprezentowaliśmy z jednym z faworytów do końcowego triumfu.

- Chciałbym pogratulować Francuzom i podziękować za to, że mieliśmy możliwość rywalizacji z najlepszym zespołem świata. Dla nas była to świetna lekcja i okazja, by zebrać bezcenne doświadczenie. Czuliśmy presję, ale to normalne, kiedy gra się przeciw tak klasowym zawodnikom. Zagraliśmy nasze najlepsze spotkanie w tym turnieju, z czego jestem bardzo zadowolony. Życzę trenerowi Dinartowi wszystkiego najlepszego. Mam do niego wielki szacunek. Tak samo do Luca Abalo, który jest dla mnie jak syn. Jestem kibicem francuskiej reprezentacji - powiedział Tałant Dujszebajew. - Teraz czeka nas spotkanie z Tunezją. Na igrzyskach nasi najbliżsi rywale walczyli o pierwszą ósemkę. Dobrze, że znów zagramy z silną drużyną - dodał szkoleniowiec.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: