Piotr Przybecki

Autor: East News

Nieudany debiut nowego selekcjonera. Szczypiorniści przegrali ze Szwecją

2017-06-08 22:31

Reprezentacja Polski zaczęła turniej towarzyski Gjensidige Cup od porażki 27:33 ze Szwecją. Sześciobramkowa przegrana i całkowita dominacja przeciwnika - tak swoją przygodę z reprezentacją rozpoczął trener Piotr Przybecki. W piątek nowy, odmłodzony i świeży skład biało-czerwonych zmierzy się z reprezentacją Islandii w ramach kolejnego spotkania norweskiego turnieju.

Piotr Przybecki niemal całkowicie zmienił skład polskiej reprezentacji. Po tym, jak ogłoszono nowego trenera kadry narodowej, z gry dla niej zrezygnowali najbardziej doświadczeni zawodnicy - Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki. Szkoleniowiec Wisły Płock nie miał wyboru i na turniej Gjensidige w Norwegii zabrał aż siedmiu debiutantów. Ze "starej gwardii" zostali tylko Michał Daszek, Przemysław Krajewski, Kamil Syprzak i Piotr Chrapkowski.

Spotkanie ze Szwedami kompletnie nie wyszło. Przez cały mecz to przeciwnicy kontrowali tempo i wynik spotkania, a biało-czerwoni nie mogli odnaleźć swojego rytmu. Brak zgrania, doświadczenia i tożsamości - tak można opisać czwartkowy występ Polaków. Nic dziwnego - wielu z nich grało ze sobą po raz pierwszy. Szwedzi natomiast do Norwegii przyjechali w zdziesiątkowanym składzie, z siedmioma zawodnikami pierwszej drużyny.

Pierwsza połowa była totalnym niewypałem. Do przerwy Polacy przegrywali 10:16 i podjęli aż 11 prób rzutowych mniej od swoich rywali. Druga część spotkania przeszła bez historii. Warto jedynie wspomnieć o stuprocentowej skuteczności z linii siódmego metra zawodnika MMTS-u Kwidzyn, Michała Potocznego.

Już w piątek kolejne spotkanie reprezentacji Polski. Tym razem podopieczni Piotra Przybeckiego zmierzą się z Islandią. Po turnieju w Norwegii kadrę czekają kolejne mecze w eliminacjach do mistrzostw Europy.