SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Nieudany debiut nowego selekcjonera. Szczypiorniści przegrali ze Szwecją

Nieudany debiut nowego selekcjonera. Szczypiorniści przegrali ze Szwecją

08.06.2017, godz. 20:31
Piotr Przybecki
foto: EAST NEWS

Reprezentacja Polski zaczęła turniej towarzyski Gjensidige Cup od porażki 27:33 ze Szwecją. Sześciobramkowa przegrana i całkowita dominacja przeciwnika - tak swoją przygodę z reprezentacją rozpoczął trener Piotr Przybecki. W piątek nowy, odmłodzony i świeży skład biało-czerwonych zmierzy się z reprezentacją Islandii w ramach kolejnego spotkania norweskiego turnieju.

Piotr Przybecki niemal całkowicie zmienił skład polskiej reprezentacji. Po tym, jak ogłoszono nowego trenera kadry narodowej, z gry dla niej zrezygnowali najbardziej doświadczeni zawodnicy - Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki. Szkoleniowiec Wisły Płock nie miał wyboru i na turniej Gjensidige w Norwegii zabrał aż siedmiu debiutantów. Ze "starej gwardii" zostali tylko Michał Daszek, Przemysław Krajewski, Kamil Syprzak i Piotr Chrapkowski.

Spotkanie ze Szwedami kompletnie nie wyszło. Przez cały mecz to przeciwnicy kontrowali tempo i wynik spotkania, a biało-czerwoni nie mogli odnaleźć swojego rytmu. Brak zgrania, doświadczenia i tożsamości - tak można opisać czwartkowy występ Polaków. Nic dziwnego - wielu z nich grało ze sobą po raz pierwszy. Szwedzi natomiast do Norwegii przyjechali w zdziesiątkowanym składzie, z siedmioma zawodnikami pierwszej drużyny.

Pierwsza połowa była totalnym niewypałem. Do przerwy Polacy przegrywali 10:16 i podjęli aż 11 prób rzutowych mniej od swoich rywali. Druga część spotkania przeszła bez historii. Warto jedynie wspomnieć o stuprocentowej skuteczności z linii siódmego metra zawodnika MMTS-u Kwidzyn, Michała Potocznego.

Już w piątek kolejne spotkanie reprezentacji Polski. Tym razem podopieczni Piotra Przybeckiego zmierzą się z Islandią. Po turnieju w Norwegii kadrę czekają kolejne mecze w eliminacjach do mistrzostw Europy.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: