Adam Wiśniewski, Orlen Wisła Płock

Obowiązek spełniony. Wisła Płock pewnie wygrała z Kadetten Schaffhausen

2016-11-17 21:31

Wisła Płock w siódmej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów dość wysoko pokonała na własnym parkiecie Kadetten Schaffhausen. Tym samym wicemistrzowie Polski przybliżyli się do awansu do najlepszej szesnastki rozgrywek. Czwartkowi rywale "Nafciarzy" zdołali toczyć wyrównaną walkę przez niespełna trzydzieści minut.

Wisła Płock do rywalizacji z Kadetten Schaffhausen przystąpiła uskrzydlona wygraną w poprzedniej kolejce. "Nafciarze" dość niespodziewanie pokonali na Mazowszu THW Kiel 24:22 i wśród kibiców na nowo zakwitła nadzieja na awans do fazy pucharowej. W przypadku zwycięstwa w czwartek podopieczni Piotra Przybeckiego, przynajmniej na chwilę, wyprzedziliby Bjerringbro Silkeborg o punkt. Tym samym znaleźliby się na miejscu, dającym prawo gry wśród szesnastu najlepszych ekip Ligi Mistrzów.

Choć Szwajcarzy to outsider grupy A i do Płocka przyjechali bez żadnego punktu na koncie, po od początku pokazywali, że zrobią wszystko, by wreszcie odwrócić złą kartę. Dobrze w spotkanie po stronie "Kadetów" weszli Michał Szyba i Gabor Csaszar. W dużej mierze dzięki nim na kilka minut przed końcem pierwszej części gry to przyjezdni prowadzili 11:9. Wtedy przebudzili się płocczanie. Zdobyli kilka bramek z rzędu i do przerwy to oni prowadzili 15:12. Po wznowieniu gry gospodarze wciąż byli w transie. Błyskawicznie powiększyli prowadzenie i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie Wisła wygrała 31:23 i po raz drugi w tym sezonie zdobyła komplet punktów w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie.

Wisła Płock - Kadetten Schaffhausen 33:26 (15:12)

Wisła: Corrales, Morawski, Wichary - Daszek 1, De Toledo 5, Duarte 2, Maciej Gębala 4, Tomasz Gębala 1, Ghionea 6, Ivić 5, Mihić 1, Pusica 1, Rocha 1, Tarabochia 2, Wiśniewski 3, Żytnikow 1

Kadetten: Bringolf - Alili, Csaszar 7 Graubner, Koch 1, Kuttel 1, Liniger 5, Marković 1, Meister 2, Muggli, Pendić 1, Szyba 5, Tominec 2, Maros 1