SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Oficjalnie: Tałant Dujszebajew nie jest już trenerem reprezentacji Polski!

Oficjalnie: Tałant Dujszebajew nie jest już trenerem reprezentacji Polski!

12.05.2017, godz. 11:57
Tałant Dujszebajew, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Tałant Dujszebajew nie będzie dłużej selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej! Po fatalnych meczach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy Kirgiz podał się do dymisji, a przyjął ją prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

Po fatalnych meczach z Białorusią Polacy praktycznie stracili szanse awansu na ME 2018, a tuż po drugim spotkaniu selekcjoner reprezentacji Tałant Dujszebajew zapowiedział, że złoży dymisję z pełnionej funkcji. W czwartek została ona przyjęta przez prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego, o czym poinformowała oficjalna strona związku.

- Prezes Andrzej Kraśnicki i trener Talant Dujszebajew omówili dotychczasową współpracę: podsumowali osiągnięcia oraz przeanalizowali porażki. Trener podtrzymał swoją decyzję o rezygnacji z funkcji selekcjonera - czytamy w komunikacie.

- Władzom Związku dziękuję za zaufanie. Drużynie i współpracownikom za ciężką pracę. Prowadzenie reprezentacji Polski było dla mnie, co zawsze podkreślam, dumą, wielkim zaszczytem i wyróżnieniem. Igrzyska olimpijskie i każdy nasz mecz przeżywałem jak Polak i miliony polskich kibiców. Miałem przed sobą jasne cele. Jednym z nich było zakwalifikowanie się drużyny narodowej do mistrzostw Europy w 2018 roku. To się nie udało. Jestem człowiekiem honoru. Chcę być uczciwy wobec siebie i innych. Czuję się odpowiedzialny za brak awansu, dlatego rezygnuję z funkcji trenera kadry narodowej - powiedział Dujszebajew

- Dziękuję trenerowi za dotychczasową pracę i zaangażowanie. Szanuję i przyjmuję tę decyzję. Zgodnie z zapowiedzą robię to po osobistej rozmowie z trenerem, a nie w pomeczowych emocjach. To dla nas trudny okres – zmiana pokoleniowa w kadrze, budowa drużyny pod okiem nowego selekcjonera, kolejne mecze eliminacyjne. Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem zrealizujemy założone cele i znów – jak przez ostatnie lata – będziemy osiągać sukcesy. Do tego potrzebne jest wsparcie systemowe, a także ciężka praca, zaangażowanie, spokój i cierpliwość - skomentował z kolei Kraśnicki.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: