Piłka ręczna kobiet: Vistal Gdynia zdobył złoto

2017-05-19 4:00

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały Metraco Zagłębie Lubin (24:22) i po raz drugi w historii zdobyły mistrzostwo Polski. Radość szczypiornistek z Wybrzeża zmącił ich trener Paweł Tetelewski (42 l.), który ogłosił zakończenie pracy z drużyną.

Zawodniczki z Gdyni o decyzji szkoleniowca wiedziały już przed meczem. - Trener zdecydował, że z powodów rodzinnych wraca do Kielc. Chciałyśmy, żeby zabrał ze sobą złoty medal. Udało nam się pięknie go pożegnać - powiedziała najlepsza zawodniczka Vistalu, zdobywczyni sześciu goli w meczu z Zagłębiem, prawa rozgrywająca Monika Kobylińska (22 l.).

Piłkarki z Lubina marzyły, że nad morzem wezmą rewanż za przegrany z Vistalem finał ligi w 2012 roku. Nie udało się i "miedziowe" po raz dziesiąty musiały pocieszyć się srebrnymi medalami.

Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki Startu Elbląg, które na własnym parkiecie zremisowały z MKS Selgros Lublin 26:26. 19-krotne mistrzynie Polski z Lublina to największe przegrane sezonu, bo po raz pierwszy od 23 lat zakończyły rozgrywki poza podium.