SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Piłka ręczna: Piotr Wyszomirski nie jedzie na MŚ! Dramat reprezentacji Polski

Piłka ręczna: Piotr Wyszomirski nie jedzie na MŚ! Dramat reprezentacji Polski

30.12.2016, godz. 09:11
Wyszomirski: Wstań i walcz
Piotr Wyszomirski foto: Super Express

To prawdziwa tragedia dla Tałanta Dujszebajewa i kibiców reprezentacji Polski! Piotr Wyszomirski jets kontuzjowany i nie pojedzie na mistrzostwa świata w piłce ręcznej! Z udziału w turnieju uraz wykluczył tez Michała Jureckiego, a pod znakiem zapytania stoi występ innego filaru biało-czerwonych - Kamila Syprzaka.

To może być największe wyzwanie w trenerskiej karierze Tałanta Dujszebajewa. Na styczniowych mistrzostwach świata we Francji nie będzie mógł skorzystać praktycznie z żadnego z zawodników, którzy stanowili o sile biało-czerwonych w ostatnich latach. Do grona tych, którzy zdecydowali się zakończyć kariery reprezentacyjne, dołączył teraz kontuzjowany Piotr Wyszomirski.

28-latek miał być podstawowym bramkarzem naszej kadry pod nieobecność Sławomira Szmala. Niestety okazało się, że uraz skutecznie mu to uniemożliwi. Wyszomirski zjawił się bowiem na zgrupowaniu z kontuzją kolana, a dokładniejsze badania wykazały, że ma uszkodzoną łąkotkę przyśrodkową. Taki uraz zwykle leczony jest operacyjnie. Oznacza to, że golkipera zabraknie na styczniowym mundialu.

To jednak nie koniec problemów, bo pod znakiem zapytania stoi też występ innego z podstawowych zawodników reprezentacji - Kamila Syprzaka. Podobnie jak Wyszomirski ma on problem z kolanem. Rezonans magnetyczny wykazał lekkie uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego oraz brzegu wolnego łąkotki bocznej. I w jego przypadku możliwa jest operacja, ale jak na razie decyzja nie została jeszcze podjęta, a sam zawodnik ma cień szansy na wyjazd do Francji.

Wcześniej było z kolei wiadomo, że na mundialu nie zagrają Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski i Bartosz Jurecki - filary kadry ostatnich lat. Część z nich zakończyła reprezentacyjne kariery, a pozostali zostali pominięci przy powołaniach w celu odmłodzenia składu. Ponadto na mistrzostwa nie pojedzie też Michał Jurecki, którego z gry wykluczył uraz.

Kadra reprezentacji Polski na MŚ we Francji:

Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Malcher (Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Zawodnicy z pola: Piotr Chrapkowski, Mariusz Jurkiewicz, Mateusz Jachlewski, Paweł Paczkowski, Patryk Walczak (wszyscy Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala, Maciej Gębala, Michał Daszek, (wszyscy Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski, Rafał Przybylski, Krzysztof Łyżwa (wszyscy Azoty Puławy), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin), Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk), Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke)

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: