SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Piotr Przybecki po wiktorii nad Rumunią: Takie zwycięstwa budują

Piotr Przybecki po wiktorii nad Rumunią: Takie zwycięstwa budują

18.06.2017, godz. 17:54
Piotr Przybecki
foto: EAST NEWS

Odrodzenie polskich piłkarzy ręcznych? Po sobotnim zwycięstwie nad Rumunią 32:31 w obozie polskiej kadry szczypiornistów zapanował optymizm. Nie krył tego selekcjoner Piotr Przybecki, zadowolony z heroicznej postawy swoich podopiecznych. - Takie zwycięstwa budują - stwierdził.

- Dla mojej drużyny lepiej jest wygrać w takich okolicznościach niż wysoko i pewnie. Bo takie zwycięstwa budują. Zwłaszcza ludzi, którzy w podobnej sytuacji znaleźli się pierwszy raz - stwierdził Przybecki, potwierdzając zarazem obserwacje fachowców, którzy "drugie życie" polskiej kadry piłkarzy ręcznych dostrzegli już podczas starcia z Serbami. Remis 34:34 był wielkim sukcesem po serii porażek i ostatecznym pogrzebianiu szans na awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Po spotkaniu z Rumunami mniej ciepłych słów miał dla Polaków selekcjoner Rumunów Xavier Pascual. - Polacy muszą jeszcze trochę popracować - stwierdził były gracz Barcelony, a obecnie trener Dumy Katalonii, z którą dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów. Potwierdził to Przybecki, który pochwalił rywali: - Z przebiegu drugiej połowy Rumunom należał się remis. Patrząc na cały mecz na wygraną zasłużyliśmy jednak my.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: