SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Tałant Dujszebajew przed meczami z Białorusią: Za wcześnie nas pogrzebano

Tałant Dujszebajew przed meczami z Białorusią: Za wcześnie nas pogrzebano

04.05.2017, godz. 07:08
Tałant Dujszebajew, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Polscy piłkarze ręczni po dwóch porażkach z Rumunią i Serbią w eliminacjach mistrzostw Europy 2018 zajmują ostatnie miejsce w grupie 2. Jeśli nie pokonają w dwumeczu Białorusi, turniej w Chorwacji obejrzą w telewizji.- W czwartek w Mińsku i w niedzielę w Płocku interesują nas tylko wygrane. Nieważne, dziesięcioma czy jedną bramką, ale musimy zwyciężyć! - powiedział "SE" trener Biało-Czerwonych Talant Dujszebajew (49 l.).

"Super Express": - Zgodzi się pan z opiniami, że jeśli Polska nie zakwalifikuje się do Euro, to piłka ręczna w naszym kraju cofnie się w rozwoju o dziesięć lat?

Talant Dujszebajew: - Niektórzy lubią sobie stwarzać problemy i w każdej sytuacji się zamartwiać. Jaki koniec świata? Przede wszystkim nie przyjmuję do wiadomości, że mogłoby nas zabraknąć w Chorwacji! Jesteśmy na tyle dobrą drużyną, że zagramy w Euro! Poza tym Polska nie zakwalifikowała się do igrzysk w Londynie i Pałac Kultury się nie zawalił, a przecież igrzyska to najważniejsza sportowa impreza na świecie.

- Polska bez zdobytego punktu jest ostatnia w grupie. Był pan już w swojej karierze szkoleniowej w równie trudnej sytuacji?

- Oczywiście! Nieraz, i jakoś udawało się podnieść i awansować dalej. Teraz też tak będzie. W listopadzie pewni ludzie uważający się za fachowców ogłaszali już pogrzeb tej drużyny. Za wcześnie! Jesteśmy mocni i głodni zwycięstw. Pokażemy to z Białorusią.

- Długo musiał pan namawiać Karola Bieleckiego i Krzysztofa Lijewskiego, żeby wrócili do reprezentacji?

- Nawet minuty. Zapytałem, czy pomogą, bo są potrzebni drużynie. Od razu się zgodzili. Obaj to ścisła światowa czołówka i kapitalni ludzie. Jestem im wdzięczny, że są z nami.

- Białoruś sensacyjnie pokonała Serbię i na razie jest czarnym koniem grupy 2.

- To dobra drużyna. Mają świetnego trenera Jurija Szwecowa. Na pewno będzie chciał nas czymś zaskoczyć, ale to wszystko gra psychologiczna. Wygramy, bo nasza drużyna jest lepsza.

autor: Rozmawiał Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: