Polska - Słowenia

Autor: archiwum se.pl

POLSKA - SŁOWENIA. Słoweński bramkarz rozgryzł Polaków - MŚ 2013

2013-01-16 10:30

Mimo przewagi w pierwszej połowie, polscy piłkarze ręczni nie dali rady faworytom grupy C mistrzostw świata - Słoweńcom. Przegrali 24:25 i teraz pozostaje im walka o 2. miejsce w grupie eliminacyjnej. Wczoraj w Saragossie po przerwie z biało-czerwonymi stało się coś dziwnego i niewytłumaczalnego.

- Jak pokonamy Słowenię, to na tych mistrzostwach będziemy mogli wygrać wszystko. Kluczem do awansu z grupy z dobrej pozycji jest zwycięstwo nad tym rywalem, bo potem będzie już łatwiej - tak kilka godzin przed meczem prognozował Adam Wiśniewski (32 l.).

Wtedy jeszcze jego występ w konfrontacji z faworytem grupy stał pod znakiem zapytania. Skrzydłowy Orlenu Wisła Płock mocno ucierpiał w spotkaniu z Arabią Saudyjską (trzy szwy na czole), ale ostatecznie zagrał w najważniejszym grupowym meczu Polaków. W przeciwieństwie do Mariusza Jurkiewicza, który w starciu z szejkami doznał złamania kości śródręcza. I właśnie popularnego "Kaczki" w naszej obronie brakowało najbardziej.

W pierwszej połowie wszystko układało się jeszcze po myśli biało-czerwonych. Rozpoczęli od prowadzenia po strzale Michała Jureckiego (29 l.). Potem spokojnie kontrolowali przebieg gry i na przerwę zeszli prowadząc 14:11.

Po zmianie stron coś się zacięło, nasi stanęli. Przez 6,5 minuty nie byli w stanie zdobyć gola, przez 15 min rzucili... dwa.

Bohaterem spotkania był rezerwowy bramkarz Słoweńców Primoż Prost (28 l.), który miał 69 procent skuteczności w interwencjach. Jakby tego było mało, szansę na remis zmarnował w końcówce Michał Kubisztal (32 l.), który spudłował z rzutu karnego.

Słowenia - Polska 25:24 (11:14)

Polska: Szmal, Wichary - M. Jurecki 5, K. Lijewski 4, Jaszka 4, Wiśniewski 2, B. Jurecki 4, Orzechowski 2, Syprzak 1, Bartczak 1, Kubisztal, Bielecki 1.