Polska, piłka ręczna, Polska - Chile

Autor: CYFRASPORT

Polska - Tunezja 28:24. Biało-czerwoni wygrali turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio!

2016-04-11 0:22

Po dobrym i pełnym emocji meczu Polska pokonała waleczną Tunezję 28:24. Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni wygrali turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro! Podopieczni Tałanta Dujszebajewa grali bez presji, gdyż awans na tę imprezę zapewnili sobie już wcześniej, po trumfie nad Chile.

Polska i Tunezja już wcześniej zapewniły sobie awans na igrzyska w Rio, więc ten mecz był wyłącznie walką o prestiż. Nasi szczypiorniści nie zlekceważyli sprawy i odkąd objęli prowadzenie 5:4 w pierwszej połowie, to już go nie oddali do końca spotkania. A rywalom bardzo zależało na dogonieniu naszych zawodników.

Zobacz: Kwalifikacje olimpijskie: Pierwszy krok do Rio zrobiony. Macedonia pokonana

Tak bardzo, że w pewnym momencie doszło do poważnych przepychanek! Nerwowa atmosfera unosiła się w powietrzu przez długie minuty i chwilowo służyła Tunezyjczykom, lecz wspaniały doping gdańskiej publiczności szybko przywrócił sytuację do normy.

W polskiej ekipie należy wyróżnić zawodnika meczu Karola Bieleckiego. Nasz naczelny bombardier na siedem prób trafił sześć razy. Słabo za to zaprezentował się Michał Daszek, który zanim trafił do siatki rywali, pomylił się przy pięciu próbach! Nic mu nie wychodziło.

Sprawdź: Polska - Chile 35:27. Biało-czerwoni jadą na igrzyska olimpijskie!

Polacy pokonali Tunezję 28:24 i będą rozstawieni przed losowaniem grup na igrzyska olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro. Odbędzie się ono 29 kwietnia.

Polska - Tunezja: 28:24