Sport inne sporty piłka ręczna Polska zremisowała z Argentyną w ostatnim sprawdzianie przed mundialem

Polska zremisowała z Argentyną w ostatnim sprawdzianie przed mundialem

08.01.2017, godz. 13:09
Tomasz Gębala, piłka ręczna, reprezentacja
Tomasz Gębala podczas meczu Polska - Serbia 32-37 foto: Marcin Gadomski/Super Express

Nie było pierwszego zwycięstwa polskiej reprezentacji w piłce ręcznej podczas towarzyskiego turnieju w Irun. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa na kilka dni przed startem mistrzostw świata zremisowali z Argentyną 26:26, ale dali kibicom sporo powodów do optymizmu.

To był kolejny nierówny mecz zespołu Tałanta Dujszebajewa. Niezły na początku, fatalny w końcówce pierwszej połowy, znakomity na starcie drugiej i pełen niewykorzystanych szans na finiszu. Mecz, który nie dał jednoznacznej odpowiedzi na żadne z pytań, które zadawali sobie fani przed startem mistrzostw świata. Ale też pozwalający z optymizmem oczekiwać startu najważniejszej w tym roku imprezy. Biało-czerwoni po przegranych z Hiszpanią i Katarem, wreszcie zagrali bardziej regularnie i co ważne - zaczęli wykorzystywać błędy rywali. Celowali w tym zwłaszcza Rafał Przybylski, Tomasz Gębala oraz Michał Daszek. Dwaj pierwsi błyszczeli w pierwszych minutach, ostatni w końcowych fragmentach meczu, gdy z imponującą regularnością posyłał piłkę do bramki rywali z Ameryki Południowej. Niestety, nawet to nie wystarczyło do pierwszego triumfu w Irun. Polacy prowadzili bowiem już nawet 26:24, ale ostatnie sekundy należały do Argentyńczyków, którzy odrobili straty i odebrali zwycięstwo biało-czerwonym.

Kolejne spotkanie nasi szczypiorniści rozegrają w czwartek. Przeciwko Norwegom zainaugurują rywalizację w mistrzostwach świata.

Argentyna - Polska 26:26 (13:10)

Polska: Kornecki, Malcher, Morawski - Przybylski 6, Daszek 5, T. Gębala 4, Gierak 1, Krajewski 3 (1/1), Jurkiewicz 4, Jachlewski, M. Gębala 1, Walczak, Niewrzawa, Łyżwa 1, Moryto, Daćko, Chrapkowski

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora