SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Reprezentacja Polski zagra na MŚ 2017! Polki dostały dziką kartę

Reprezentacja Polski zagra na MŚ 2017! Polki dostały dziką kartę

23.06.2017, godz. 15:07
Monika Kobylińska, piłka ręczna, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Kibice piłki ręcznej w Polsce mogą odetchnąć z ulgą. Ostatnio obie nasze reprezentacje - męska i żeńska - przegrały kwalifikacje do ważnych turniejów. Los uśmiechnął się jednak do pań. W piątek IHF przesłała do Związku Piłki Ręcznej w Polsce pismo odnośnie dzikiej karty. Specjalna przepustka została przyznana biało-czerwonym, które w grudniu zagrają w Niemczech na MŚ 2017!

Reprezentacja Polski o mistrzostwa świata 2017 w piłce ręcznej kobiet walczyła w play-offach z Rosją. Biało-czerwone okazały się słabsze od faworytek i wydawało się, że mundial obejrzą tylko w telewizji. Związek Piłki Ręcznej w Polsce czynił jednak starania o przyznanie dzikiej karty. Szanse na jej otrzymanie były duże, ponieważ poprzednie turnieje o prym na świecie nasze reprezentantki kończyły na czwartych miejscach i są najwyżej w rankingu z ekip, które nie wywalczyły promocji do grudniowego turnieju w Niemczech.

Piotr Przybecki po wiktorii nad Rumunią: Takie zwycięstwa budują

- Mogę potwierdzić, że w piątek IHF przysłał na oficjalne pismo z informacją o przyznaniu dzikiej karty - powiedział Marek Skorupski, działacz ZPRP. Reprezentacja Polski to jedna z piętnastu drużyn z Europy, które wystąpią w MŚ 2017. Łącznie w turnieju udział wezmą dwadzieścia cztery kadry. Losowanie grup mundialu odbędzie się 27 czerwca. Nasze panie trafią do trudnej grupy - zostaną rozstawione w ostatnim koszyku.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: