Sport inne sporty piłka ręczna Reprezentacja Polski zagra na MŚ 2017! Polki dostały dziką kartę

Reprezentacja Polski zagra na MŚ 2017! Polki dostały dziką kartę

23.06.2017, godz. 15:07
Monika Kobylińska, piłka ręczna, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Kibice piłki ręcznej w Polsce mogą odetchnąć z ulgą. Ostatnio obie nasze reprezentacje - męska i żeńska - przegrały kwalifikacje do ważnych turniejów. Los uśmiechnął się jednak do pań. W piątek IHF przesłała do Związku Piłki Ręcznej w Polsce pismo odnośnie dzikiej karty. Specjalna przepustka została przyznana biało-czerwonym, które w grudniu zagrają w Niemczech na MŚ 2017!

Reprezentacja Polski o mistrzostwa świata 2017 w piłce ręcznej kobiet walczyła w play-offach z Rosją. Biało-czerwone okazały się słabsze od faworytek i wydawało się, że mundial obejrzą tylko w telewizji. Związek Piłki Ręcznej w Polsce czynił jednak starania o przyznanie dzikiej karty. Szanse na jej otrzymanie były duże, ponieważ poprzednie turnieje o prym na świecie nasze reprezentantki kończyły na czwartych miejscach i są najwyżej w rankingu z ekip, które nie wywalczyły promocji do grudniowego turnieju w Niemczech.

Piotr Przybecki po wiktorii nad Rumunią: Takie zwycięstwa budują

- Mogę potwierdzić, że w piątek IHF przysłał na oficjalne pismo z informacją o przyznaniu dzikiej karty - powiedział Marek Skorupski, działacz ZPRP. Reprezentacja Polski to jedna z piętnastu drużyn z Europy, które wystąpią w MŚ 2017. Łącznie w turnieju udział wezmą dwadzieścia cztery kadry. Losowanie grup mundialu odbędzie się 27 czerwca. Nasze panie trafią do trudnej grupy - zostaną rozstawione w ostatnim koszyku.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: