Michał Jurecki, piłka ręczna, reprezentacja Polski

Autor: EHF/ZPRP

Rio 2016: Podopieczni Dujszebajewa w pierwszym koszyku przed losowaniem grup IO

2016-04-11 18:49

Dzięki zwycięstwu w turnieju eliminacyjnych do igrzysk w Rio de Janeiro oraz trzeciemu miejscu na mistrzostwach świata w Katarze w 2015 roku reprezentacja Polski znalazła się w pierwszym koszyku przed losowaniem grup na olimpiadzie. Odbędzie się ono 29 kwietnia. Z kim możemy się zmierzyć w początkowej fazie zawodów?

"Biało-czerwoni" w Gdańsku pokonali Macedonię, Chile i Tunezję i wygrali turniej eliminacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Dzięki tej wygranej, a także brązowemu medalowi na MŚ w Katarze rok temu Polacy trafili do pierwszego koszyka przed losowaniem grup turnieju olimpijskiego. Znaleźli się tam wraz z Francją, dlatego w pierwszej fazie zawodów na pewno nie zagrają z "Trójkolorowymi". Mimo to mogą trafić na innych gigantów, takich jak Dania, Niemcy, Szwecja czy Chorwacja.

Polska - Tunezja 28:24. Biało-czerwoni wygrali turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio!

Koszyk 6. Argentyna Egip

Losowanie grup turnieju olimpijskiego odbędzie się 29 kwietnia. Zmierzy się w nim 12 reprezentacji z całego świata, które w pierwszej fazie zawodów zostaną podzielone na dwie grupy. Same igrzyska olimpijskie startują z kolei 6 sierpnia.

Dla "biało-czerwonych" będzie to powrót na olimpiadę po ośmiu latach. Wcześniej zagrali na igrzyskach w Pekinie, gdzie zajęli 5. miejsce.