SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Sławomir Szmal wróci do reprezentacji?! "Stawię się na każde wezwanie"

Sławomir Szmal wróci do reprezentacji?! "Stawię się na każde wezwanie"

13.12.2016, godz. 09:38
Sławomir Szmal, reprezentacja Polski, piłka ręczna
foto: EHF/ZPRP

Sławomir Szmal, zgodnie z przewidywaniami, nie znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata 2017. "Kasa" jakiś czas temu poinformował selekcjonera Tałanta Dujszebajewa, że nie chce dłużej grać w biało-czerwonych barwach. 38-latek nie wyklucza jednak, że w razie potrzeby wróci, by wspomóc drużynę narodową.

- Na najbliższych mistrzostwach i kolejnych imprezach będą nas reprezentowali młodzi zawodnicy. Ale w momencie kiedy będzie potrzebna moja pomoc, jestem do dyspozycji i stawiam się na zgrupowaniu reprezentacji Polski - powiedział Szmal w cytowanej przez portal polsatsport.pl rozmowie z PAP-em. - Trener szuka młodych zawodników, tworzy drużynę z myślą o igrzyskach olimpijskich w Tokio. Oni muszą się przede wszystkim ograć, zdobywać doświadczenie właśnie na takich imprezach. Trzeba im pomagać i trzymać kciuki, aby z każdym meczem szło im coraz lepiej - dodał bramkarz Vive Tauronu Kielce.

Sławomir Szmal nie znalazł się w szerokiej kadrze biało-czerwonych na styczniowe mistrzostwa świata we Francji. Oprócz niego na turnieju zabraknie także Krzysztofa Lijewskiego i Karola Bieleckiego, którzy również zdecydowali się zakończyć reprezentacyjne kariery. Kontuzja ręki z gry na mundialu wyeliminowała Michała Jureckiego. Na pierwsze zgrupowania Tałant Dujszebajew powołał czterech bramkarzy: Mateusza Korneckiego z Górnika Zabrze, Adama Malchera z Gwardii Opole, Adama Morawskiego z Orlen Wisły Płock oraz Piotra Wyszomirskiego z niemieckiego TBV Lemgo.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: