Julen Aguinagalde, Vive Tauron Kielce

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Szczypiorniści Vive Kielce mistrzami Polski! Tuzin tytułów w Kielcach

2015-05-22 11:45

Vive Tauron Kielce sięgnęło po dwunaste w historii mistrzostwo Polski. Po zwycięstwie w Płocku z Wisłą żółto-biało-niebiescy mogą otworzyć długo chłodzone szampany. Trzecie zwycięstwo w finale nie przyszło jednak podopiecznym Tałanta Dujszebajewa łatwo. Mistrzowie Polski musieli sporo się natrudzić, a gdyby nie Marin Sego w bramce, to losy spotkania mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej. Teraz przed Vive ostatnia walka, być może najważniejsza. W ostatni weekend maja kielczanie zagrają w Kolonii o Ligę Mistrzów. Nie zabraknie tam sport.se.pl!

Początek meczu przebiegał pod dyktando mistrzów Polski. Wydawało się, że pewnie zmierzają do trzeciego zwycięstwa w tegorocznym finale, a co za tym idzie obrony tytułu. Podopieczni Manolo Cadenasa obudzili się jednak w końcówce pierwszych trzydziestu minut i udało im się wypracować trzybramkowe prowadzenie do syreny kończącej tę część gry.

Piłka ręczna: Grzegorz Tkaczyk znów zagra w reprezentacji?

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczęli mistrzowie Polski. Vive Tauron Kielce błyskawicznie odrobił straty, a Marin Sego w bramce żółto-biało-niebieskich po raz kolejny był klasą sam dla siebie. To on trzymał wynik gościom, a w ostatnich sekundach przy stanie 29:28 dla przyjezdnych wybronił rzut karny Valentina Ghionei i zapewnił kielczanom mistrzostwo Polski.

Po sukcesie w Pucharze Polski to kolejne trofeum w tym sezonie Vive. Już 30-31 maja w Kolonii żółto-biało-niebiescy staną przed szansą wygrania Ligi Mistrzów. W półfinale tych rozgrywek ich rywalem będzie FC Barcelona.

Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 28:29 (17:14)

Wisła: Wichary, Morawski, Corrales – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Wiśniewski, Skibiński, Ghionea, Syprzak, Moryń, Zelenović, Montoro

Vive: Szmal, Sego – Grabarczyk, Jurecki, Tkaczyk, Reichmann, Chrapkowski, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Buntić, Musa, Zorman, Cupić