SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Tałant Dujszebajew: Karol Bielecki i Sławomir Szmal kończą karierę w reprezentacji

Tałant Dujszebajew: Karol Bielecki i Sławomir Szmal kończą karierę w reprezentacji

23.11.2016, godz. 19:56
Karol Bielecki, Polska - Serbia
foto: EAST NEWS

Tałant Dujszebajew potwierdził to, o czym od kilku dni głośno mówi się w świecie piłki ręcznej. Po rezygnacji z gry w reprezentacji Krzysztofa Lijewskiego, podobne decyzje podjęli także Sławomir Szmal i Karol Bielecki. Wyżej wymienionej trójki nie zobaczymy na mistrzostwach świata, które w styczniu odbędą się we Francji.

Tałant Dujszebajew poinformował o kolejnych rezygnacjach z gry w reprezentacji Polski w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl. - Karol Bielecki i Sławomir Szmal, podobnie jak Krzysztof Lijewski, nie zagrają na mistrzostwach świata we Francji. Wszyscy kończą karierę w kadrze - wyjaśnił selekcjoner biało-czerwonych. Oznacza to, że w styczniu prowadzony przez niego zespół będzie musiał radzić sobie w mocno odmienionym i eksperymentalnym składzie. Już pierwsze dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy stanowiły testy dla nowych szczypiornistów w kadrze. Oba zostały oblane - Polacy przegrali u siebie z Serbią i na wyjeździe z Rumunią.

Powrót trójki, która przez lata stała się ikonami polskiego szczypiorniaka, będzie możliwy tylko w bardzo awaryjnej sytuacji. Dujszebajew stwierdził, że jeśli zespół dotknie plaga kontuzji lub znajdzie się w bardzo trudnym położeniu, to Bielecki, Szmal i Lijewski być może wystąpią jeszcze w drużynie narodowej. We Francji nasi szczypiorniści staną do walki o obronę brązowego medalu, który wywalczyli w 2015 roku w Katarze.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: