SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Tałant Dujszebajew myśli o porzuceniu reprezentacji Polski!

Tałant Dujszebajew myśli o porzuceniu reprezentacji Polski!

08.11.2016, godz. 10:01
Tałant Dujszebajew
foto: EAST NEWS

Polscy piłkarze ręczni nie spisali się ostatnio najlepiej. Biało-czerwoni przegrali pierwsze dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy, które w 2018 roku odbędą się w Chorwacji. Selekcjoner Tałant Dujszebajew po tych niepowodzeniach zastanawia się czy nie skończy pracy z naszą drużyną narodową i przyznał, że niektórzy podopieczni go zawiedli.

Trener Tałant Dujszebajew jako selekcjoner reprezentacji Polski doznał już dziesięciu porażek w siedemnastu spotkaniach. Ostatnie dwie zanotował na starcie eliminacji mistrzostw Europy 2018. Kirgiz nie był w stanie wpoić zawodnikom, którzy dopiero zaczynają przygodę ze szczypiorniakiem na najwyższym poziomie, zasad panujących na parkiecie i nasza drużyna narodowa przegrała najpierw w trójmiejskiej Ergo Arenie z Serbią 32:37, a kilka dni później okazała się słabsza od Rumunów w Cluj, notując kolejną porażkę 23:28.

Po powrocie do ojczyzny Dujszebajew nie krył rozczarowania. Nie wykluczył także, że wygasający z końcem listopada kontrakt ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce nie zostanie przedłużony. - Muszę o tym wszystkim pomyśleć. Na dziś chcę pracować dalej, ale jutro jest kolejny dzień, odpocznę i zobaczymy. Prezes musi podjąć decyzję do końca listopada. Jeśli zdecyduje, że nie pasuję już do koncepcji, to nie będę miał problemu - wyjaśnił selekcjoner w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: