SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Tałant Dujszebajew: Nasza drużyna ma potencjał!

Tałant Dujszebajew: Nasza drużyna ma potencjał!

25.01.2017, godz. 02:00
Tałant Dujszebajew
foto: Super Express

Biało-Czerwoni piłkarze ręczni wrócili już z mistrzostw świata we Francji, na których zdobyli 17. miejsce i wywalczyli Puchar Prezydenta. - To był udany turniej. Zabrakło kilku kontuzjowanych graczy, ale te chłopaki, których miałem do dyspozycji, poradzili sobie bardzo dobrze - mówi nam trener polskiej kadry Tałant Dujszebajew (49 l.).

"Super Express": - Kolejne trofeum przybyło panu do kolekcji - Puchar Prezydenta.

Tałant Dujszebajew: - Każda nagroda cieszy. Ale nawet, gdyby nie było do zdobycia tego pucharu, to chłopaki graliby z wielkim sercem. Oni tacy już są.

- Dwa zwycięstwa i pięć porażek. Jak pan ocenia bilans Polski na mistrzostwach świata?

- Chciałbym całej drużynie podziękować za wielką walkę. Z każdym kolejnym meczem chłopaki coraz lepiej grali pod presją. Efektem były zwycięstwa w meczach z Tunezją i Argentyną. Zagraliśmy we Francji siedem spotkań, wcześniej trzy mecze na turnieju w Hiszpanii. To dla tej młodej drużyny bezcenny kapitał.

- Bardzo chwalono Pawła Paczkowskiego i bramkarza Adama Malchera. Ci dwaj gracze byli najlepsi w pana drużynie?

- Wszyscy bramkarze zagrali świetnie. W każdym spotkaniu traciliśmy tylko nieco ponad 20 bramek. To dobrze świadczy o grze całego zespołu w obronie. Na środku rozegrania nie ma może zbyt dużej liczby zawodników do wyboru, ale za to jest jakość!

- Podobno kazał pan już obliczać zawodnikom czas do igrzysk w Tokio.

- Idziemy krok po kroku. Nie do igrzysk, tylko do mistrzostw świata w Niemczech i Danii w 2019 roku. Odpowiedzialny jest za to Michał Daszek. Nawet obudzony w środku nocy bezbłędnie potrafi podać dokładną datę.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: