SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Tałant Dujszebajew wściekły po porażce z Brazylią: Zagraliśmy koszmarny mecz

Tałant Dujszebajew wściekły po porażce z Brazylią: Zagraliśmy koszmarny mecz

14.01.2017, godz. 18:00
Nie zwolnię Dujszebajewa
Talant Dujszebajew foto: Andrzej Lange/Super Express

- Zagraliśmy koszmarnie. Bardziej sercem niż głową - Tałant Dujszebajew po porażce z Brazylią ostro podsumował poczynania swoich podopiecznych. Biało-czerwoni po drugiej kolejnej porażce, tym razem z Brazylią 24:28, już na starcie mistrzostw świata piłkarzy ręcznych stoją pod ścianą i ich awans do kolejnej rundy staje się coraz mniej prawdopodobny.

- Najpierw Tomek bierze piłkę i rzuca. Potem Rafał. Tego nie robiliśmy na treningu. A w obronie trzy pierwsza bramki to lewa połówka po środku, bez nikogo. Graliśmy bardziej sercem niż głową. Chyba za dużo wymyśliliśmy - wyliczał bezlitośnie błędy swoich podopiecznych wściekły Dujszebajew. -Myśleliśmy już, że gramy na poziomie Rosji i Brazylii. Ten mecz pokazał, że spotkanie z Francją o niczym nie decydowało - dodał Gruzin z hiszpańskim paszportem.

I słynny szkoleniowiec ma sporo racji. Biało-czerwoni przywieźli do Francji mało doświadczony zespół. Utalentowany, ale pozbawiony liderów. Na ten fakt również wskazał trener Polaków: - Brazylijczycy mają zawodników, którzy regularnie grają po sześćdziesiąt minut w Lidze Mistrzów. Ale zobaczymy, jak to będzie wyglądać za dwa lata, gdy nabierzemy doświadczenia.

Cóż, miejmy nadzieję, że gorzej już nie będzie.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: