Vive Targi Kielce

Autor: archiwum se.pl

Trzecia wygrana kielczan w Lidze Mistrzów: Vive lepsze w Płocku!

2013-10-14 4:30

To było starcie, na które czekali wszyscy kibice szczypiorniaka w Polsce. Vive Targi Kielce pokonało 30:28 Wisłę Płock w polskim starciu w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Mecz od początku do końca był bardzo zacięty, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie.

Po pierwszej połowie lepsi 17:16 byli płocczanie. Jednak od początku drugiej odsłony Vive grało zdecydowanie lepiej i wyszło na prowadzenie. - Pierwsza połowa była zła w naszym wykonaniu, jednak ostatecznie po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy lepsi od Wisły - podsumował po meczu Krzysztof Lijewski, który zdobył

5 bramek. Kielczan do wygranej poprowadził Julen Aguinagalde (30 l.), który 9 razy trafiał do bramki oraz Venio Losert (37 l.), który rozegrał świetną partię w bramce. Dla Vive było to trzecie zwycięstwo w LM i prowadzą oni w tabeli grupy B z kompletem 6 punktów, Wisła poniosła drugą porażkę w trzecim meczu, ma 2 punkty i zajmuje 4. lokatę.