Vive Kielce - Wisła Płock. Puchar Polski dla mistrza! Vive z trofeum

2015-04-26 22:12

Vive Kielce ze swoim dwunastym Pucharem Polski w piłce ręcznej! W finale na warszawskim Torwarze zawodnicy z Kielc pokonali odwiecznego rywala z Płocka, Wisłę. Najskuteczniejszy był rozgrywający Karol Bielecki, który rywalom rzucił 9 bramek.

W sobotnim półfinale Vive Tauron Kielce pokonało 38:28 Górnika Zabrze, a Orlen Wisła Płock uporała się z Azotami Puławy wygrywając 40:37.

Vive i Wisła to absolutni potentaci - przed niedzielnym finałem kielczanie mieli na koncie 11 pucharów, płocczanie tylko jeden mniej. Ostatni raz cieszyli się jednak 7 lat temu.

BARCELONA NA DRODZE VIVE DO FINAŁU LIGI MISTRZÓW

I na trofeum jeszcze poczekają. Do przerwy Vive prowadziło 11:9, a szczypiorniści obu zespołów nie przebierali w środkach - sędziowie  wymierzyli aż 11 kar dwuminutowych.

Jeszcze w 52. minucie Wisła traciła do rywali tylko jedną bramkę, al ena więcej nie było jej stać. Skończyło się 26:23.

Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 26:23 (11:9)

Vive: Sego, Szmal - Grabarczyk, Jurecki 1, Tkaczyk, Reichmann, Chrapkowski 1,