Sport inne sporty piłka ręczna Vive Kielce wygrało z Pick Szeged! Fantastyczna końcówka mistrzów Polski!

Vive Kielce wygrało z Pick Szeged! Fantastyczna końcówka mistrzów Polski!

26.02.2017, godz. 20:42
Krzysztof Lijewski, piłka ręczna, Vive Tauron Kielce

Vive Kielce odzyskało nadzieje na zwycięstwo w grupie B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych! Zawodnicy Tałanta Dujszebajewa pokonali w niedzielę węgierski Pick Szeged i przerwali passę porażek w Europie w 2017 roku.

Węgrzy znakomicie zaczęli pojedynek. To oni dyktowali warunki gry i to oni prowadzili. Gracze Vive utrzymywali dystans do rywali, ale do przerwy to goście mogli być bardziej zadowoleni. Pick Szeged prowadziło 14:13, a na początku drugiej odsłony zrobiło się nawet 20:18 i zawodnicy Tałanta Dujszbajewa musieli zwiększyć tempo. Udało się zaskakująco szybko, a błąd Bence Banhidiego - odesłany przez arbitra na dwie minuty na ławkę kar - wykorzystał Uros Zorman do spółki z Mateuszem Kusem. Seria szybkich sierpowych kielczan odmieniła losy spotkania, a Węgrzy, którzy jeszcze próbowali kontrować Vive, ostatecznie zostali rozbici 28:24.

Co znacznie poprawiło sytuację Vive Kielce w tabeli grupy B. Polski team niemal na pewno nie zajmie już miejsca niższego niż trzecie, a wciąż mogą powalczyć z Vardar Skopje i Rhein Neckar Loewen.

Vive Tauron Kielce - SC Pick Szeged 28:24 (13:14)

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora