Sport inne sporty piłka ręczna Vive lepsze od Wisły w "świętej wojnie"! Martwi kolejna kontuzja Michała Jureckiego

06.12.2016, godz. 20:19
Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock, Michał Jurecki, Dimitri Żytnikow

Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 26:23 w hicie PGNiG Superligi mężczyzn. Mistrzowie Polski znów pokazali, że to oni zasługują na miano drużyny nr 1 w naszym kraju. Potrafili podnieść się po słabym początku i wygrać z odwiecznym rywalem. Kibice Vive, a także reprezentacji Polski, z niecierpliwością będą czekać na wieści o zdrowiu Michała Jureckiego.

Mecze Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock zawsze dostarczają kibicom niesamowitych emocji. Od lat obie ekipy są swoimi największymi wrogami i podczas rywalizacji kipi zarówno na trybunach, jak i parkiecie. Ostatnie trzy spotkania kończyły się zwycięstwami kielczan. Na swoje konto mogą dopisać czwarty triumf z rzędu. Choć goście z Płocka rozpoczęli rewelacyjnie i prowadzili aż 7:3, to szybko zacięli się w ofensywie, głównie za sprawą świetnie dysponowanego bramkarza Vive - Filipa Ivicia.

Tę niemoc strzelecką Wisły błyskawicznie wykorzystali gospodarze. Wyszli na prowadzenie 8:7 i już do samego końca spotkania nie oddali prowadzenia, pewnie inkasując komplet punktów. W pierwszej połowie kibice mogli cieszyć się z powrotu na boisko reprezentanta Polski Michała Jureckiego. Krótko przebywał jednak na parkiecie. Rzucił pierwszą od igrzysk w Rio bramkę i znów musiał zejść do szatni. Odniósł kontuzję ręki. Pierwsze prognozy są fatalne - Jurecki może nie zagrać na MŚ 2017! Oby szybciej wrócił do zdrowia.

Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 26:23 (13:11)

Vive: Szmal, Ivić – M. Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Jurkiewicz, Paczkowski, Zorman, Djukić.

Wisła: Corrales – Kwiatkowski, Daszek (czerwona kartka), Duarte, Wiśniewski, Ghionea, Rocha, T. Gębala, Ivić, Tarabochia, M. Gębala, De Toledo, Pusica, Mihić, Żytnikow.

KONIEC! Mimo słabszego początku piłkarze VIVE Tauron Kielce potrafili się podnieść i w "świętej wojnie" pokonali Orlen Wisłę Płock 26:23! Polskich kibiców martwić może kolejna kontuzja Michała Jureckiego. Zdąży się wyleczyć na mistrzostwa świata?

26:22 - Minuta do końca. Vive na pewno wygra ten mecz!

Jego brat, Tomek, także zasiada na ławce! Posypała się gra Wisły.

25:22 - Kara dwóch minut dla Macieja Gębali. Chyba goście już tego nie wygrają...

24:21 - Chrapkowski skutecznie kontrował i rośnie przewaga kielczan! Do końca 5 minut.

23:21 - A Vive znów błyskawicznie odpowiada! Gospodarze nie chcą stracić tej dwubramkowej przewagi za żadne skarby.

22:21 - Tarabochia kapitalnie, indywidualnie przeszedł całą obronę Vive.

22:20 - Wreszcie Lijewski pokazał, że przede wszystkim znany jest ze skutecznej gry w ataku. Jego mocny rzut lewą ręką zatrzymał się dopiero w siatce gości.

21:20 - Dwie akcje ze skrzydła. Najpierw trafił Strlek dla Vive, a później Wiśniewski dla Wisły.

Lijewski nie ma dziś swojego dnia. Zamiast strzelać, znów siedzi na ławce z karą dwóch minut.

20:19 - Kwadrans do końca meczu. Vive wciąż utrzymuje skromną przewagę, ale coraz częściej traci piłkę. Goście skutecznie kontrują.

20:18 - Po drugiej stronie boiska z 7. metra nie pomylił się Reichmann.

19:18 - Teraz nie miał szans w akcji 1 na 1 ze skrzydłowym gości.

19:17 - Portugalczyk tym razem nie trafił karnego. Świetnie bronił Ivić!

18:17 - Rocha trafił z siódmego metra. Już tylko jedna bramka dzieli obie drużyny. Końcówka będzie pasjonująca!

Kara dwóch minut dla Krzysztofa Lijewskiego (Vive).

18:16 - Po drugiej stronie przebudził się De Toledo. Goście powoli odrabiają straty.

18:15 - Witamy Karola Bieleckiego! Pierwszy rzut reprezentanta w Świętej Wojnie i pierwszy gol. Czekaliśmy na te bomby!

17:14 - Aguinagalde pokazuje, że w tym sezonie jest w kapitalnej formie! Na kole nie ma sobie równych.

16:13 - Znów trafił Żytnikow, a Djukić z Vive odpocznie przez 2 minuty na ławce.

16:12 - Skuteczny Żytnikow podłączył do tlenu gości, ale chwilę później odpowiedzieli mistrzowie Polski.

15:11 - Paczkowski po skutecznej kontrze podwyższył prowadzenie Vive.

14:11 - Pierwszą bramkę w drugiej połowie rzucają gospodarze. Reichmann nie pomylił się z rzutu karnego.

Fatalne wieści.

31' - Druga połowa rozpoczęta. Jurecki niestety już nie wróci na boisko, chyba odnowiła mu się kontuzja. Wielka szkoda reprezentanta Polski.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Święta wojna szczypiorniaka widoczna jest dziś na boisku w Kielcach - zawodnicy nie odpuszczają w żadnej sytuacji! Przez tę walkę na całego goście otrzymali już czerwoną kartkę i przegrywają 11:13 po 1. połowie.

12:10 - Wisła pozwala kielczanom na rzucanie łatwych bramek. Goście notują starty w środku pola, a piłkarze Vive często wychodzą 1 na 1 z bramkarzem i trafiają do siatki.

11:9 - Po piekielnie mocnym rzucie Tarabochii błyskawicznie odpowiedzieli równie ładnym trafieniem podopieczni Talanta Dujszebajewa.

10:8 - Vive wykorzystuje zamieszanie w szeregach gości i powiększa swoje prowadzenie.

Sędziowie uznali, że specjalnie rzucił w twarz bramkarza Vive i Daszek już nie zagra w tym meczu! Dostał czerwona kartkę.

Michał Daszek fatalnie wykonuje dziś rzuty karne - zmarnował już drugi w tym meczu.

9:8 - Aguinagalde i Zorman sami rozpracowali defensywę gości. Grają ze sobą "na pamięć". Bez patrzenia wiedzą, gdzie na boisku aktualnie znajduje się kolega z zespołu.

8:8 - Żytnikow przywrócił skuteczność ataku Nafciarzy, a jego kolega z drużyny Kwiatkowski znów otrzymał karę 2 minut.

Kus (Vive), w swoim stylu, bezsensownie osłabił drużynę. Odpocznie przez 2 minuty.

8:7 - Jest pierwsze prowadzenie Vive w tym meczu! Świetną akcję środkiem przeprowadził Chrapkowski.

7:7 - Źle grają w przewadze wiślacy! Nic nie rzucają, a do remisu doprowadził Paczkowski.

Mateusz Jachlewski (Vive) otrzymał dwie minuty kary. Szansa dla gości na ponownie odskoczenie z wynikiem.

6:7 - Wreszcie trafia Zorman i Vive znów traci tylko jedną bramkę do gości.

Wielkie zamieszanie po obu stronach. Zamiast bramek oglądamy ostrą walkę i częste interwencje sędziego.

5:7 - Za nami 15 minut gry. VIve wciąż razi nieskutecznością w ataku. Cieszy fakt, że pierwszą bramkę po wyleczeniu kontuzji z igrzysk olimpijskich właśnie rzucił Michał Jurecki!

4:7 - Aguinagalde przerywa złą serię strat Vive. Trafił z rzutu karnego.

3:7 - Drugi Ivić, ten stojący w bramce Vive, na razie nie pomaga swojej drużynie. Wpuszcza wszystko.

3:5 - Teraz Ivić, z drugiej strony boiska wykończył akcję. Znów dwubramkowe prowadzenie ekipy z Płocka.

3:4 - Po licznych stratach wreszcie mamy kolejną bramkę. Po kombinacyjnej akcji goście trafili ze skrzydła.

Bielecki dobrze pilnowany przez gości. Obie jego próby zostały zablokowane.

3:3 - I już mamy remis. Trzecią bramkę dla Vive rzucił Djukić.

1:3 - Maciej Gębala w formie od pierwszego gwizdka. Na razie przeprowadził dwie akcje i obie wykończył perfekcyjnie.

1:2 - Zorman po dobrym dryblingu zdobył pierwszą bramkę dla Vive.

0:2 - Szybkie prowadzenie obejmują Nafciarze. Jak odpowiedzą gospodarze?

Przypominamy, że na naszej stronie można także śledzić drugi, ważny mecz w piłkę ręczną. Dziś szczypiorniak rządzi sportem!

1' - GRAMY!

Już za pięć minut początek spotkania. Bądźcie z nami!

Czeka nas pasjonujące starcie! Dwie najlepsze ekipy w Polsce zawsze walczą na całego. Dodatkowo, są uskrzydlone dobrymi wynikami w Lidze Mistrzów. W weekend "Nafciarze" zremisowali z wielki TH Kiel, a mistrzowie Polski pokonali Vardar Skopje.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z ligowego hitu Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock!
False 3035 True 1 2016-12-06 18:20:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora