SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Vive Tauron Kielce: Taran, Mnich i policjant podbili Europę [ZDJĘCIA]

Vive Tauron Kielce: Taran, Mnich i policjant podbili Europę [ZDJĘCIA]

01.06.2016, godz. 02:00
Michał Jurecki
Michał Jurecki foto:

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce są pierwszą polską drużyną, która wygrała Ligę Mistrzów. Odrobili dziewięć bramek straty do MVM Veszprem, by wygrać w rzutach karnych. Kim są ludzie, którzy dokonali tak niezwykłego wyczynu?

Michał Jurecki (32 l.), lewy rozgrywający. "Dzidziuś", "Hulk", "Taran". Najtwardszy z twardych. Kapitan i lider Vive Tauronu Kielce. Relaksuje się, oglądając rybki w akwarium. Wielki fan żużla i Manchesteru United.

Grzegorz Tkaczyk (36 l.), rozgrywający. O jego kontuzjach niejeden ortopeda napisałby pracę doktorską. Miłośnik tatuaży i przyjaciel Roberta Lewandowskiego. Po finale zakończył karierę.

Sławomir Szmal (38 l.), bramkarz. "Kasa". W czasie letniej przerwy potrafił polecieć do Skandynawii i tam pod okiem specjalistów trenować gibkość i gimnastykę. Wielbiciel szybkich motocykli i nurkowania.

Marin Šego (31 l.), bramkarz. "Mnich". Fan motocykli. Najlepiej odpoczywa w Medjugorie, w miejscu słynnym z objawień Matki Boskiej się wychował. Jest bardzo religijny.

Tobias Reichmann (28 l.). W finale rzucił osiem bramek i dał sygnał do odrabiania strat. Relaksuje się, jeżdżąc na snowboardzie i grając w golfa.

Karol Bielecki (34 l.), lewy rozgrywający. Najmocniej rzucający piłkarz ręczny świata. Po stracie oka nie załamał się. Uwielbia czytać książki, jest kolekcjonerem i znawcą wina. Ma modną w Kielcach restaurację Solna 6.

Krzysztof Lijewski (32 l.), prawy rozgrywający. Żartuje, że gra najlepiej, kiedy coś go boli. Wielki fan koszykówki, NBA i Los Angeles Lakers.

Uroš Zorman (36 l.), środkowy rozgrywający. Największy kinoman w drużynie. W przeszłości trenował bejsbol i judo, a w Lublanie był... policjantem drogówki. Interesuje się numerologią i feng shui.

Julen Aguinagalde (34 l.), obrotowy. Fan żurku i polskiej kuchni, do której stara się przekonać najbliższego przyjaciela w Kielcach, piłkarza Korony Airama Cabrerę.

Manuel Štrlek (28 l.), lewoskrzydłowy. Za filiżankę dobrej kawy dałby się pokroić. Godzinami potrafi spacerować po Kielcach, grać na Play Station i czytać biografie znanych ludzi.

Mateusz Kus (28 l.), obrotowy. Ulubieniec trenera. Cichy i skromny chłopak z Piekar Śląskich. Największymi wartościami dla niego są wiara i rodzina.

Mateusz Jachlewski (32 l.), lewoskrzydłowy. Koledzy wołają na niego "Siwy", bo kiedyś zrobił sobie blond pasemka. Fan gier komputerowych.

Ivan Čupić (30 l.), prawoskrzydłowy. Odchodzi do Vardaru Skopje, w którym ma zarabiać 200 tysięcy euro rocznie. Uwielbia podróżować.

Piotr Chrapkowski (28 l.), lewy rozgrywający. Koledzy z Vive twierdzą, że ma. najpiękniejszą teściową w drużynie. Miłośnik podróży.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: