Vive Tauron Kielce z Pucharem Polski. Michał Jurecki Show!

2016-05-23 10:15

W meczu odwiecznych rywali Vive Tauron Kielce pokonało Orlen Wisłę Płock 33:26. Mistrzowie Polski po raz trzynasty w swojej historii zdobyli puchar kraju. Do zwycięstwa poprowadził ich będący w końcówce sezonu w znakomitej formie Michał Jurecki (31 l.), który rzucił 8 bramek.

Najbardziej niepocieszonym człowiekiem na warszawskim Torwarze był trener Wisły Manolo Cadenas (61 l.), który po trzech latach pracy, pożegnał się z „Nafciarzami” dwiema prestiżowymi porażkami – w lidze i PP. - O naszej przegranej zdecydowała pierwsza połowa. Wtedy rywale uciekli nam na siedem goli. Po przerwie goniliśmy, ale nie daliśmy rady – smucił się kapitan Wisły Adam Wiśniewski (37 l.). Vive od początku meczu ruszyło do huraganowych ataków i po półgodzinie gry kielczanie prowadzili 19:12. - Kluczem do zwycięstwa była twarda gra w obronie. Nie zostawiliśmy rywalom miejsca na oddawanie rzutów. Mistrzostwo i puchar już mamy, teraz ruszamy do Kolonii, by spełnić swoje marzenia – podsumował lewy rozgrywający Vive Piotr Chrapkowski (28 l.), który jednak nie dotrwał do końca spotkania, bo ukarany czerwoną kartką opuścił parkiet przed czasem.

Radość Vive została zmącona kontuzją jakiej tuż przed końcem meczu w jednym ze starć z rywalami doznał chorwacki bramkarz z Kielc – Marin Sego (31 l.). – Jego uraz może być poważny, ale w najbliższa sobotę Kolonii w Final Four Ligi Mistrzów przeciwko PSG może go zastąpić będący w bardzo dobrej formie Słwek Szmal – ocenił trener Vive i reprezentacji Polski Talant Dujszebajew (48 l.). W meczu o trzecie miejsce Górnik Zabrze na pożegnanie kończącego karierę grającego trenera Mariusza Jurasika pokonał Stal Mielec 33:27.

Najwięcej bramek dla Vive: Jurecki 8, Bielecki 6, Strlek 5
Najwięcej goli dla Wisły: Żytnikow 8, Ghionea i Racotea po 4