SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Vive Tauron Kielce zdobyło Puchar Polski! Orlen Wisła Płock znów nie dała rady

Vive Tauron Kielce zdobyło Puchar Polski! Orlen Wisła Płock znów nie dała rady

22.05.2017, godz. 07:14
Michał Jurecki, Vive Tauron Kielce
foto: CYFRA SPORT

Vive Tauron Kielce znowu z Pucharem Polski! Zawodnicy z Kielc po jednym z najbardziej jednostronnych finałów ostatnich lat pokonali Orlen Wisłę Płock 31:24 i po raz dziewiąty zdobyli prestiżowe trofeum.

Ten finał trwał krótko. W pierwszych dziesięciu minutach zawodnicy Orlenu Wisły wydawali się gotowi sięgnąć po upragnione trofeum. To oni wykorzystywali kontry, to oni regularnie punktowali. Tyle że ta passa trwała krótko, a gdy faworyzowani kielczanie włączyli wyższy bieg, odjechali rywalom niczym Ferrari na autostradzie. To było piorunujące dwanaście minut, w trakcie których z wyniku 9:7, zrobiło się nagle 12:16. I emocje jak się rozpoczęły tak skończyły.

Znakomite spotkanie rozegrał Sławomir Szmal. To bramkarz kielczan odebrał nadzieje płoczczanom. W ataku natomiast w role egzekutorów wcielili się Michał Jurecki oraz Uros Zorman. To ich bramki dały zespołowi Vive Kielce dziewiąty Puchar Polski z rzędu. I czternasty w historii klubu. Potwierdzając, że hierarchia w polskiej piłce ręcznej wciąż jest ustalona. Kielce pierwsze, Płock drugi, reszta daleko w tyle.

Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 24:31 (12:16)

Wisła: Corrales, Wichary, Morawski - Daszek 1, Duarte 3, Racotea 3, Wiśniewski 1, Ghionea 2 (1/1), Rocha 4 (2/2), Piechowski, Tarabochia, Pusica, Mihić, Toledo 7, Żytnikow 3

Vive: Szmal, Ivić - Jurecki 8, Walczak, Reichmann 1, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 3, Bielecki 3 (2/2), Jachlewski 1, Strlek 4, Lijewski 5, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Bombac 2, Djukić 2

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: