SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Zygfryd Kuchta uhonorowany. Wielkie wyróżnienie dla Polaka

Zygfryd Kuchta uhonorowany. Wielkie wyróżnienie dla Polaka

17.10.2016, godz. 15:51
Zygfryd Kuchta
Zygfryd Kuchta foto: Super Express

Bardzo miłe informacje dotarły do Polski z Budapesztu. W miniony weekend Zygfryd Kuchta w stolicy Węgier otrzymał bardzo prestiżową nagrodę za swoją postawę i zasługi dla piłki ręcznej. Obecny pracownik Związku Piłki Ręcznej w Polsce w przeszłości stanowił trzon reprezentacji.

Zygfryd Kuchta otrzymał Międzynarodową Nagrodę Fair Play dzięki decyzji Międzynarodowego Komitetu Fair Play. Wyróżnienie otrzymują tylko najbardziej zasłużone osobistości ze świata sportu. Dyplom były reprezentant Polski odebrał na gali, która odbyła się w weekend w Budapeszcie. Obecnie Kuchta pełni funkcję przewodniczącego Rady Trenerów ZPRP oraz wiceprezesa Związku do spraw szkoleniowych.

Jako reprezentant kraju zapisał się złotymi zgłoskami w historii rodzimego handballu. Zdobył między innymi brązowy medal igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Sześć lat później odnotował także sukces trenerski. Na mundialu, który odbywał się w 1982 roku w Republice Federalnej Niemiec, prowadzony przez niego zespół zajął trzecie miejsce.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: