SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Adrian Zieliński też na DOPINGU. Brał nandrolon

Adrian Zieliński też na DOPINGU. Brał nandrolon

12.08.2016, godz. 16:25
Adrian Zieliński, Londyn 2012
Adrian Zieliński podczas igrzysk olimpijskich w Londynie foto: EAST NEWS

I stało się - Adrian Zieliński był na dopingu! Zawodnik, który był naszą nadzieją na zwycięstwo w podnoszeniu ciężarów w Rio i złoty medalista sprzed czterech lat brał niedozwolone substancje. Zieliński stosował nandrolon, to już pewne. Kilka dni temu na dopingu został złapany jego młodszy brat Tomasz.

Adrian Zieliński nie wystartuje w czasie igrzysk olimpijskich w Rio. Jak się okazało polski sztangista brał niedozwolone środki dopingujące. Taką informację potwierdził dziś oficjalnie przedstawiciel Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie Michał Rynkowski. Zieliński może więc pożegnać się z myślą o olimpijskim krążku, a przecież cztery lata temu cała Polska cieszyła się, gdy zdobył złoto w Londynie. Teraz Adrian Zieliński zostanie skreślony z listy zawodników olimpijskiej kadry. Podobnie jak kilka dni temu jego brat Tomasz Zieliński, który również brał doping.

Henryk Urbaś, rzecznik prasowy PKOl: Uprzejmie informuję, iż zawodnik Adrian Zieliński i trener Jerzy Śliwiński nie będą udzielać dziś mediom wypowiedzi. Zawodnik, który dziś przed godziną 15-tą odleci do kraju, zapowiedział iż zamieści oświadczenie na Facebooku.

Polska Misja Olimpijska Rio 2016 rozesłała komunikat do dziennikarzy. Oto jego treść:

Polska Misja Olimpijska w Rio 2016 zawiadamia, iż na podstawie informacji otrzymanej dziś od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, potwierdzającej pozytywny (w przypadku obu próbek – „A” i „B”) wynik przeprowadzonego jeszcze w kraju badania antydopingowego u zawodnika podnoszenia ciężarów – Adriana Zielińskiego, przewodniczący Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, w porozumieniu z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką, podjął decyzję o wykluczeniu tego zawodnika z reprezentacji oraz zobowiązał go do opuszczenia wioski olimpijskiej. Wraz z Adrianem Zielińskim wioskę opuści trener Jerzy Śliwiński.

Sprawdź: Rio 2016: PIĄTEK NA ŻYWO. Relacja LIVE z igrzysk olimpijskich [STARTY POLAKÓW]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: