SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty pozostałe Bartosz Zmarzlik ma motocykl na finał

Bartosz Zmarzlik ma motocykl na finał

17.09.2016, godz. 02:00
Bartosz Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik foto: CYFRASPORT

Gwiazdor Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik (21 l.) jest już gotowy na niedzielny finał ekstraligi żużlowej. Pierwsza odsłona walki o złoto Get Well - Stal w niedzielę o 19.00 w Toruniu (transmisja w nSport+).

Awans torunian do finału to duża niespodzianka, bo faworytem ich półfinału był Falubaz Zielona Góra. Z kolei Stali w dwumeczu o złoto spodziewali się wszyscy eksperci. Przecież to gorzowianie w świetnym stylu wygrali fazę zasadniczą. W finale wiele będzie zależeć od Zmarzlika, najlepszego żużlowca tego sezonu.

- W półfinale ze Spartą Wrocław męczyłem się na dystansie. Po dwóch wygranych wyścigach znowu grzebałem w motorach i niepotrzebnie zmieniałem ustawienia. Ale już teraz wiem, na czym startować w finale - powiedział Zmarzlik.

Tymczasem w Toruniu trzymają kciuki, by w sobotę w Rybniku nie padał deszcz (a prognozy są niekorzystne). Jeśli bowiem ostatnia runda mistrzostw Europy (19.00, Eurosport 1) zostanie przełożona na niedzielę, nie odbędzie się również finał ekstraligi. A to byłoby dramatem dla szefów Get Well Toruń. Sprzedano 15 tysięcy biletów, wpływy mają osiągnąć pół miliona złotych. Jeśli zawody zostaną rozegrane w terminie rezerwowym (poniedziałek), kibice mogą zacząć zwracać wejściówki.

ZOBACZ: PGE Ekstraliga: Marek Cieślak przegrał, ale jest zadowolony

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: