SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Czym jest The World Games? Igrzyska dyscyplin pozaolimpijskich

Czym jest The World Games? Igrzyska dyscyplin pozaolimpijskich

12.07.2017, godz. 06:48
The World Games
foto: Facebook

Już 20 lipca rozpocznie się 10. edycja The World Games, czyli igrzysk dyscyplin pozaolimpisjkich. Tym razem gospodarzem imprezy jest Wrocław. Co to jest The World Games i na czym polega? Przedstawiamy wszystkie podstawowe informacje o nadchodzącym wydarzeniu.

Od 36 lat rok po letnich igrzyskach olimpijskich International World Games Association organizuje The World Games, czyli igrzyska dyscyplin pozaolimpijskich. Patronem tego wydarzenia jest Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a jego 10. edycja odbędzie się w Polsce. Od 20 do 30 lipca we Wrocławiu pojawi się ponad 3,5 tysiąca sportowców ze 100 krajów świata. Będą oni rywalizowali o medale w 31 różnych dyscyplinach.

Ideą World Games jest promowanie nieolimpijskich dyscyplin sportowych. Zdarza się, że dzięki tej imprezie dyscypliny zostają włączone w program letnich igrzysk. Tak było chociażby z triathlonem, czy taekwondo. Na igrzyskach dyscyplin pozaolimpijskich zobaczyć także możemy sporty, które niegdyś stanowiły ważne ogniwa letnich igrzysk, a dziś nie ma już tam dla nich miejsca. Przykładem jest przeciąganie liny.

We Wrocławiu kibice będą mogli zobaczyć 31 dyscyplin sportowych. Wśród nich sporty artystyczne i taneczne, siłowe, precyzyjne, sztuki walki, a także sporty drużynowe. Cztery dyscypliny zostały włączone do igrzysk na życzenie gospodarzy. "Dyscyplinami na zaproszenie" zostały żużel, wioślarstwo halowe, kickboxing i futbol amerykański.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: