SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Dostał dożywocie i popełnił samobójstwo. Sportowiec-morderca skrócił swój wyrok

Dostał dożywocie i popełnił samobójstwo. Sportowiec-morderca skrócił swój wyrok

19.04.2017, godz. 16:20
Aaron Hernandez
foto: Twitter

Aaron Hernandez odebrał sobie życie w więziennej celi. Były gwiazdor futbolu amerykańskiego został skazany na dożywocie za zabójstwo z premedytacją i postanowił skrócić swój wyrok. Do samobójstwa użył pościeli. To tragiczny finał głośnej historii, która wstrząsnęła środowiskiem futbolu amerykańskiego.

Jeszcze kilka lat temu był jednym z najlepszych graczy NFL. Z New England Patriots podpisał lukratywny kontrakt, opiewający na 41 milionów dolarów. Niedługo po tym zamordował innego futbolistę, Odina Lloyda, który prywatnie był partnerem jego siostry.

Sąd uznał Hernandeza za winnego zarzucanego mu czynu i skazał na najsurowszą z możliwych kar. Postanowiono, że sportowiec resztę życia spędzi za kratami i nie będzie miał prawa do wcześniejszego zwolnienia. Ten wyrok okazał się dla Hernandeza nie do zaakceptowania. 19 kwietnia rano strażnicy znaleźli martwego 27-latka. Zabarykadował się w celi i popełnił samobójstwo, używając do tego pościeli. Próby ratowania eks-gwiazdy okazały się bezskuteczne.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: